Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Multimedia

Subskypcja RSS<

Manewry bojowe z wozami ciężkimi i artylerią Armii Polskiej w 1939 roku | video

hqdefault

Zapraszamy do obejrzenia kroniki ukazującej manewry wojsk polskich w czerwcu 1939 roku. W tym wydarzeniu wziął udział osobiście marszałek Rydz-Śmigły. Czytaj więcej »

Początki i rozwój narodowych barw w historii Polski | video

zzz

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej TVP przygotowała spot przedstawiający początek i rozwój narodowych barw w historii Polski. Czytaj więcej »

Początki narodu polskiego…? | wykład prof. Henryka Samsonowicza

zzz

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Henryka Samsonowicza pt.: „Początki narodu polskiego…?” Było to kolejne spotkanie w ramach, odbywającego się na Uniwersytecie Warszawskim od 2000 roku, cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie” Czytaj więcej »

Śląsk jako teatr wojny – Jerzy Maroń | Wykład

zzz

Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawego wykładu profesora Jerzego Maronia, który przedstawia uwarunkowania, jakie przestrzeń geograficzna Śląska stwarzała dla prowadzących konflikty zbrojne od średniowiecza po współczesność. Materiał pochodzi z Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr. Czytaj więcej »

Czołżek – czyli polska tankietka | Video

maxresdefault

Fundacja Armia Civitatis wyprodukowała fabularyzowany dokumentalny film o polskich tankietkach. Małych czołgach, które nie posiadały wieży, które z uwagi na małe rozmiary w głównej mierze okazały się przydatne do zadań rozpoznawczych. W dniu wybuchu drugiej wojny światowej we wrześniu 1939 roku były one na wyposażeniu polskich pododdziałów pancernych. Film ukazuje jak przebiegała ich służba i jak sobie radziły podczas działań ... Czytaj więcej »

Rekonstrukcja faz budowy zamku we Wleniu – animacja 3D | Video

zzz

Zamek Wleński leży w województwie dolnośląskim. Powstał on na miejscu wczesnośredniowiecznego grodu i był rozbudowywany przez wieki. Animacja została zrealizowana w ramach projektu „Otwieramy oczy – poznajemy i ocalamy lokalne dziedzictwo”i ukazuje nam fazy rozbudowy zamku. Czytaj więcej »

Rekonstrukcja cyfrowa Łysogóry 3D | Video

hqdefault (1)

Prezentujemy jedną z ciekawszych rekonstrukcji cyfrowych miasteczek łysogórskich sprzed 200 lat. Warto zobaczyć jak przed wiekami wyglądały te miejscowości i porównać je z dzisiejszym wyglądem. Góry Świętokrzyskie – najstarsze góry w Polsce, posiadają ciekawą historię związaną z narodowymi dziejami i walką Polaków o wolność. Autorem zdjęć jest Krzysztof Pęczalski. Głosu użyczył Jerzy Trela, znany aktor teatralny i filmowy. Czytaj więcej »

Niesamowita rekonstrukcja bitwy Wikingów w 360° | Video

timthumb

Festiwal Słowian i Wikingów co roku przyciąga coraz więcej osób. Jak co roku odbywają się tam bardzo ciekawe wydarzenia. Jedną z głównych atrakcji jest wielka inscenizacja bitwy. Z tego powodu warto odwiedzić ten festiwal i dlatego zachęcamy do obejrzenia bardzo ciekawego materiału filmowego w 360°. Dzięki tej technice możesz swobodnie oglądać film i kierować kamerą w dowolnie przez siebie wybranym kierunku. ... Czytaj więcej »

Jak powstawał Wersal – animacja 3D

306182607

Wersal – jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych pałaców królewskich na świecie. W tej ciekawej animacji możemy zobaczyć etapy rozbudowy Wersalu. Czytaj więcej »

Średniowieczne Opoczno 1365 – animacja 3D | Video

hqdefault

Opoczno to stare miasto, które z małej osady stało się miastem handlowym. Zostało otoczone murami oraz za panowania Kazimierza Wielkiego został wybudowany zamek królewski. Zobaczcie jak miasto zmieniało się przez lata. Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry