Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Projekty

Subskypcja RSS<

Inscenizacja „Monte Cassino 44″ oraz Bitwa Czołgów – Walkiria 2017 |Patronat medialny

zzz

22 i 23 lipca w Parczu k. Kętrzyna odbędzie się po raz ósmy Walkiria – Mazurski Piknik Militarny. Impreza ponownie została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. W drugim dniu imprezy (niedziela) widzowie zobaczą pierwszą w Polsce inscenizację walk Polaków o klasztor Monte Cassino w 1944 r. Specjalna scenografia, fortyfikacje obronne, Bitwa Czołgów oraz efekty pirotechniczne to tylko niektóre z ... Czytaj więcej »

Dzień Archeologii 2017 | Patronat medialny

zzz

28 lipca odbędzie się kolejna, trzecia już edycja „Dnia Archeologii”, która została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Wydarzenie odbywać się będzie jedynie w przestrzeni Internetu. Celem tej inicjatywy jest przedstawienie zawodu archeologa, poznanie archeologów i ich pracy, a także podniesienie świadomości na temat znaczenia i ważności archeologii we współczesnym świecie. Wydarzenie to posiadać będzie całkowicie „wirtualny” charakter i odbędzie ... Czytaj więcej »

Konkurs – Jan Karski

karski

Przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania są 2 książki Jan Karski. Jedno życie – Inferno  Aby wziąć udział w konkursie należy do 23 lipca 2017 roku przesłać odpowiedź na pytanie oraz zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację. Pytanie konkursowe: Czego dotyczył słynny raport Karskiego? Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i telefonem kontaktowym uczestnika prosimy przesyłać na adres mailowy:[email protected] tytule ... Czytaj więcej »

Rozwiązanie konkursu – Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”

dunkierka1

Za nami konkurs „Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”, w którym nagrodami były 2 książki „Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”. Poprawna odpowiedź: 1940 rok. Odpowiedzi było bardzo dużo. Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie. 2 książki trafiają do: Ady Szczepaniak oraz Agaty Kilińskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych naszych konkursach Czytaj więcej »

W cieniu Błękitnego Orła | Patronat medialny

zzz

Wydawnictwo Nowy Wspaniały Holding wypuściło na rynek bardzo ciekawą książkę autorstwa Jana Tyszkiewicza – W cieniu Błękitnego Orła. Czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA. Książka został objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Książka jest próbą ujęcia w całość i poddania ocenie wpływu Nowego Ladu na gospodarkę Stanów Zjednoczonych po Wielkim Kryzysie (Great Depression). Autor stara się odpowiedzieć na pytania zawarte ... Czytaj więcej »

Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów | Patronat medialny

zzz

W sprzedaży ukazała się kolejna książka Marka Koprowskiego – Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów. Tytuł został objęty przez nasz portal patronatem medialnym Trudny Wołyń – pełna historia złożonej tragedii. Wśród wielu książek, które napisano o Wołyniu, brakuje takich, które w całości opisywałyby kontekst tamtejszej tragedii. Z myślą o czytelnikach chcących go poznać, Marek Koprowski podjął się ... Czytaj więcej »

Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych | Patronat medialny

zzz

W lipcu 2017 roku odbędzie się kolejny z ważnych projektów Fundacji – „Autokarowy Rajd śladami Żołnierzy Wyklętych„. Rajd ten składać się będzie z dwóch autonomicznych rajdów podążających śladami działających na terenie południowej Polski oddziałów Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa odbędzie się w dwóch terminach: W terminie 8-9 lipca po terenach Małopolski i Podhala podążać będzie grupa śladami: Oddziału Józefa Kurasia „Ognia” W terminie 15-16 lipca ... Czytaj więcej »

Konkurs – Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”

dunkierka1

Wraz z Wydawnictwem Replika przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania są 2 książki Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo” Aby wziąć udział w konkursie należy do 7  lipca 2017 roku przesłać odpowiedź na pytanie oraz zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację. Pytanie konkursowe: W którym roku miała miejsce słynna operacja w Dunkierce? Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i telefonem kontaktowym uczestnika prosimy przesyłać na ... Czytaj więcej »

Grodowy szlak IV | Patronat medialny

PlakatWędrówek4

Grodowy szlak IV to wydarzenie, które nasz portal objął patronatem. Te tak różne i pod różnym przewodnictwem kroczące oddziały dotarły wnet do Odry i rozbiły namioty nad krętą rzeką, zwaną po słowiańsku Bóbr, po łacinie zaś Castor. Bolesław jednak obwarowawszy brzeg tej rzeki i usadowiwszy się z wielkim wojskiem w Krośnie, przeszkadzał, jak mógł w przeprawieniu się ich na drugą ... Czytaj więcej »

Rozwiązanie konkursów z maja i czerwca

rozwiazanie2

Za nami dwa konkursy. Jeden dotyczył gry Expeditions: Viking, a drugi dotyczył książki Obława na Wyklętych – Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych. W pierwszym konkursie firma Cenega przygotował dla was 3 egzemplarze gry. Przysłaliście wiele ciekawych odpowiedzi przez co wybór nie był łatwy. Nasze jury stwierdziło, że gry trafiają do Katarzyny Tarnowskiej, Roberta Wojciechowskiego oraz Zenona Putry. W drugim konkursie wydawnictwo Replika ... Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry