bitwa pod Blackburn's Ford

18 lipca 1861 roku miała miejsce bitwa pod Blackburn’s Ford

Tego dnia 1861 roku miała miejsce bitwa pod Blackburn’s Ford

Bitwa pod Blackburn’s Ford to jedna z bitew kampanii w Wirginii, która miała miejsce podczas  wojny secesyjnej. Do starcia doszło około południa, kiedy to dowodzący wojskami Unii Israel Richardson napotkał oddział konfederatów pod wodzą Jamesa Longstreete’a. Konfederaci odparli ataki wojsk Unii, które po pewnym czasie wycofały się do Centerville.

To tylko wpis z kalendarium. Powinno Cię zainteresować też: Geneza amerykańskiej wojny secesyjnej

Generał Tyler zgłosił 83 ofiary, podczas gdy generał Beauregard (konfederaci) odnotował 68 zabitych i rannych. Dwóch żołnierzy w Kompanii K, kap. James E. Cross i szereg. Charles F. Rand, zostali później odznaczeni Medalem Honoru za odmowę wycofania się spod Blackburn’s Ford.

Bezładne wycofywanie się wielu oddziałów Unii przyczyniło się jednak do postrzegania zwycięstwa po stronie Konfederacji. Dlatego stwierdza się, że to kopnfederaci wygrali bitwę. Chociaż generał McDowell ostro skrytykował Tylera za agresywne zmłamanie jego rozkazów, odparcie Unii w Blackburn’s Ford dostarczyło dowódcy cennych informacji.

Ostra wymiana ognia ujawniła, że ​​pozycja Konfederacji na tym odcinku Bull Run była niezwykle silnie broniona. Ta wiedza przyczyniła się do decyzji McDowella, aby skupić wysiłki Unii w innym miejscu, wzdłuż linii Konfederacji.

W czerwcu 1994 roku znaleziono ciała 1. Pułku Piechoty Massachusetts, które później ponownie pochowano.

Comments are closed.