6 stycznia 1913 roku urodził się Edward Gierek

Przyszedł na świat w Porąbce, obecnie dzielnica Sosnowca, zmarł 29 lipca 2001 w Cieszynie.

Polski polityk, działacz komunistyczny, I sekretarz KC PZPR w latach 1970–1980 , poseł na Sejm PRL. Członek Rady Państwa.

„Gierkowska dekada” trwałą od 1970 do 1980 roku i miała zróżnicowany charakter. Od rozwoju gospodarczego, spowodowanego ogromnymi pożyczkami z zachodu do krachu gospodarki centralnie sterowanej.

Postać ta wyzwala wielkie emocje. Przez zwolenników nazywany cudotwórcą, który podniósł poziom życia rodaków, a przez przeciwników potępiany za bycie aparatczykiem komunistycznym oraz bezmyślne zadłużanie obywateli, którzy spłacali dług przez około 30 lat.

2 komentarze

  1. Zadłużanie obywateli? A teraz co mamy? I nie jest to spuścizna po Gierku. On przynajmniej wybudowal przemysl w Polsce. A teraz przejadamy wszystkie pozyczki. Nawiasem mówiac ile tak naprawdę wynosi tenGierkowski dlug oczywiscie po odliczeniu milionów zdwfraudowanych przez FOZZ

  2. Zadłużanie obywateli? A teraz co mamy? I nie jest to spuścizna po Gierku. On przynajmniej wybudowal przemysl w Polsce. A teraz przejadamy wszystkie pozyczki. Nawiasem mówiac ile tak naprawdę wynosi tenGierkowski dlug oczywiscie po odliczeniu milionów zdwfraudowanych przez FOZZ

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*