Bezpłatne wtorki w Muzeum PRL-u

Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia Muzeum PRL-u można zwiedzać także we wtorki. Tego dnia nie zapłacimy za bilety. Płatne pozostaną natomiast usługi przewodnickie.

Dotychczas muzeum można było zwiedzać od środy do niedzieli w godz. 10-17. Teraz dochodzi dodatkowy, darmowy dzień.

Obecnie w Muzeum PRL-u (które mieści się w dawnym kinie Światowid na os. Centrum E 1) można oglądać wystawę „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” w schronie pod budynkiem i prowadzących do niego korytarzach, prezentację eksperymentu wystawienniczo-edukacyjnego „Czas wolny wczoraj i dziś” w dawnej dużej sali kinowej (obie od godz. 10 do 17) oraz gościnną ekspozycję „Filatelistyka podziemna 1980-85 ze zbiorów Stowarzyszenia Sieć Solidarności” w dawnej małej sali kinowej (tę ostatnią można zwiedzać w godz. 13-17). Na 11 maja zaplanowano wernisaż wystawy fotograficznej „Kadrowanie PRL-u. Robert Kosieradzki”.

Bilety normalne kosztują 7 zł, ulgowe i grupowe – 5 zł, ulgowe grupowe – 4 zł. Koszt wynajęcia przewodnika – tylko ze pośrednictwem systemu internetowego, link do którego znajduje się na stronie muzeum: www.mprl.pl – to 100 zł.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*