Czy świat potrzebuje przywódców? – spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem

17 lutego 2014 r. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Uwierzyć w muzeum?”

 

Czy świat potrzebuje przywódców?  – spotkanie z Wojciechem  Eichelbergerem

Będziemy zastanawiać się nad tym jak i gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy tradycje religijne są w stanie nawiązać kontakt z dzisiejszymi czasami, z tempem rozwoju cywilizacyjnego, z szybkimi zmianami, jakie się obecnie dokonują, z nagłym przewartościowaniem wielu fundamentalnych spraw? Czy teksty, które będą omawiane „przystają” do teraźniejszości, do współczesności ? Czy wytrzymują próbę czasu ? Czy mogą pomóc nam wyjaśnić, zrozumieć dzisiejszą skomplikowaną rzeczywistość? Będziemy rozmawiać o sprawach współczesnych, o problemach dotyczących każdego z nas.

„Uwierzyć w muzeum?” To rozmowy o współczesności, do których punktem wyjścia są teksty biblijne.  Comiesięczne seminaria prowadzą redaktor Halina Bortnowska i profesor Stanisław Krajewski.

Halina Bortnowska jest publicystką, filozofem i teologiem, byłą redaktorką miesięcznika „Znak”. Od lat komentuje aktualne zjawiska społeczne z perspektywy etycznej i chrześcijańskiej. Jest autorką książek: „Już / jeszcze nie”, „Co to, to nie” i „Wszystko będzie inaczej” (z Jolantą Steciuk).

Stanisław Krajewski jest profesorem filozofii, współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ze strony żydowskiej. Autor m.in. „54 komentarzy do Tory dla nawet najmniej religijnych spośród nas”.

Wojciech Eichelberger ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach przez trzy lata pracował w placówkach lecznictwa psychiatrycznego, m.in. w eksperymentalnym Oddziale Leczenia Odwykowego. Uczestniczył w przygotowaniach do programu środowiskowej terapii schizofrenii Synapsis, współtworzył nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości OTIRO. Był także współzałożycielem Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia.

Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) założonego w 2004 w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz pszchiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Autor książek i artykułów z dziedziny psychologii.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*