Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Piechoty

Nazwa grupy:  Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Piechoty

Epoka: II Wojna Światowa- Kampania Wrześniowa

Opis grupy: Głównie to dioramami historycznymi, staniem na wartach honorowych pod pomnikami/miejscami pamięci podczas świąt narodowych, rekonstrukcjami historycznymi, zbieraniem wyposażenia piechura z czasów Kampanii Wrześniowej.

Teren działania:  Włocławek, ale nie mamy nic przeciwko osobom dojeżdżającym z dalszych rejonów kraju.

Dane kontaktowe: [email protected] , Piotr Okruciński- tel. 692721901, Oliwier Nowak- tel. 882051800, https://www.facebook.com/GRH14pp

Władze: Piotr Okruciński, Oliwier Nowak

O nas:

Podjęliśmy temat rekonstrukcji Wojska Polskiego w latach dwudziestolecia międzywojennego. Dokładnie, wzięliśmy na cel 14 Pułk Piechoty, który stacjonował w koszarach we Włocławku, nad Wisłą. Pułk ten był częścią 4 Dywizji Piechoty, podporządkowanej (podczas kampanii wrześniowej) Armii Pomorze. Pułk wywodzi się jeszcze z 90 Pułk Piechoty gen. Adolfa von Horsetzky de Hornthal – oddziału Cesarskiej i Królewskiej Armii (Austro-Węgry). Pułk walczył czynie podczas wojny polsko-bolszewickiej, jak i podczas wojny obronnej w 1939 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/14_Pułk_Piechoty_Ziemi_Kujawskiej

Nawiązujemy kontakt z Urzędem Miasta Włocławek, a także z mediami regionalnymi. Staramy się uświetniać wiele imprez prowadząc tzw. żywe lekcje historii. Ściśle współpracujemy z Kołem Saperów we Włocławku.

Jesteśmy otwarci na nowe osoby w naszych szeregach! Jeśli interesuje Cię historia oręża polskiego, losy żołnierza polskiego w kampanii wrześniowej i masz trochę chęci i zapału przywitamy Cię z otwartymi ramionami!

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*