Historia Polski oczami Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza studentów, nauczycieli i młodych liderów życia społecznego do udziału w projekcie Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i Tożsamość, 12 października – 1 grudnia 2017 w Warszawie, poświęcony budowaniu wiedzy, kompetencji i świadomości tożsamości narodowej. Projekt zostął objęty przez nasz portal patronatem medialnym.

W programie: cykl popołudniowych wykładów, konwersatoriów poświęconych kluczowym momentom z życia Państwa i Narodu oraz warsztatów praktycznych.

Zajęcia poprowadzą specjaliści w omawianej dziedzinie, ukazując jej zróżnicowane aspekty, współczesną problematykę oraz oddziaływanie społeczne i historyczne:

22140882_10154986592710509_4550170469850308230_nProf. Jan Żaryn
Prof. Wojciech Roszkowski
Ks. prof. UKSW Jacek Grzybowski
Prof. UKSW Monika Przybysz
Prof. Marek Barański
Dr hab. Paweł Skibiński
Dr Łukasz Michalski
Dr Wojciech Kozłowski
Mgr Małgorzata Żaryn
Mgr Karol Mazur
Mgr Michał Zarychta
Mgr Marta Dzienkiewicz

Projekt Karol Wojtyła Fellowship Pamięć i Tożsamość wpisuje się w cykl przygotowań do obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez budowanie wiedzy, kompetencji i świadomości tożsamości narodowej. Bazuje na ideach tutoringu i wymiany szeroko stosowanych na najlepszych zagranicznych uczelniach. Projekt angażuje wybitnych dydaktyków, ekspertów z różnych polskich instytucji. Umożliwia kontakt młodych ludzi, nauczycieli i studentów z autorytetami z dziedziny myśli Jana Pawła II oraz historii Polski.

Więcej informacji: www.centrumjp2.pl

Zgłoszenia można wysyłać do 10 października 2017.

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Muzeum Historii Polski

Patronat: Muzeum Powstania Warszawskiego, Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki

Patronat medialny: dzieje.pl, historykon.pl

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*