Historia ze zdjęciem

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Historia ze zdjęciem. O fotografiach archipelagu SŁON rozmawiać będą goście​ Adama Hlebowicza: prof. Andrzej Nowak, historyk, sowietelog, oraz Krzysztof Renik, dziennikarz Polskiego Radia i podróżnik.

Spotkanie odbędzie się 19 września (wtorek) o godz. 17.30 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1962291547352486/

Sołowiecki Obóz Specjalnego Przeznaczenia (Sołowieckij łagier osobogo naznaczenija – SŁON) został utworzony w 1923 r. na Wyspach Sołowieckich na Morzu Białym. Był pierwszym dużym obozem prowadzącym działalność gospodarczą i poligonem doświadczalnym dla całego sowieckiego systemu łagrów. Cykl Historia ze zdjęciem to seria dyskusji, dla których punktem wyjścia będą fotografie związane z głośnymi wydarzeniami i postaciami historycznymi. Opowiemy, co historyk może wyczytać z rodzinnego albumu, wyjaśnimy, dlaczego niektórzy ludzie znikali ze zdjęć i przedstawimy zasady fotografii wojennej. Cykl prowadzi Adam Hlebowicz, historyk i dziennikarz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*