Konkurs – „Historia XIX wieku”

Z okazji pojawienia się na rynku książki Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata autorstwa Jürgena Osterhammela  wraz z Wydawnictwem Poznańskim chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w konkursie.

Nagrodą jest ww. książka, którą nasz portal objął patronatem medialnym Tutaj znajdziecie więcej informacji o książce http://historykon.pl/historia-xix-wieku-przeobrazenie-swiata-patronat-medialny/

Aby wziąć udział w konkursie należy do 31grudnia 2013 roku przesłać odpowiedzi na pytania oraz zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację.

Pytania konkursowe:

1. W roku 1869 otwarto Kanał Sueski. W tym samym roku – na innym kontynencie – zakończono inny równie wielki i śmiały projekt inżynieryjny [tyczący się całego kontynentu], przy którym pracowało m.in. ok. 100 tys. Chińczyków. O jaki projekt chodzi?

2. Ile dni w roku 1860 potrzebował Giuseppe Garibaldi, by z tysiącem ochotników oswobodzić Sycylię? Czyje rządy i jakie Królestwo dobiegły wówczas kresu?

3. Wiek XIX, będący czasem „rewolucji przemysłowej”, nazywano często: A. stuleciem pary, B. stuleciem węgla, C. stuleciem kolei…? Która z odpowiedzi jest prawdziwa?


Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem, i adresem zamieszkania uczestnika prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected] – w tytule maila prosimy wpisać: „Konkurs –
XIX wiek

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*