Konkurs – „Słowianie połabscy”

Z okazji pojawienia się na rynku książki „Słowianie połabscy” autorstwa Jerzego Strzelczyka wraz z Wydawnictwem Poznańskim chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w konkursie.

Nagrodą są dwa egzemplarze ww. książki, którą nasz portal objął patronatem medialnym

Aby wziąć udział w konkursie należy do 17 listopada 2013 roku przesłać odpowiedź na pytanie oraz zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację.

Pytanie konkursowe brzmi:
Jakiemu chrześcijańskiemu świętemu zawdzięcza swe imię pogański bóg Świętowit?

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem, i adresem zamieszkania uczestnika prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected] – w tytule maila prosimy wpisać: „Konkurs – Słowianie”

7 komentarzy

  1. > Jakiemu chrześcijańskiemu świętemu zawdzięcza swe imię pogański bóg Światowid?

    To ma być taki żart??? Ktoś chyba myli przyczynę ze skutkiem. To kult św. Wita próbowano wprowadzić w celu wyparcia kultu pogańskiego bustawa… Całkowicie pomijam, że autor tego konkursu ma być może pralkę wirową starego typu albo radio lampowe marki Światowid, bo słowiańskie bóstwo o czterech twarzach nosi imię Świętowit.

  2. नस मार्सिन

    Zgadzam się z NeoP. Kult św. Wita nie był niczym innym jak próba wyparcia pogańskiego bóstwa. Fajny sposób na promocję 🙂 – promocja poprzez kontrowersyjne pytanie 😛

  3. Ehheehee, mam nadzieję, że to pytanie jest jedynie prowokacją:)) Śmiesznie, śmiesznie, nie powiem. Chyba że autor pytania wymyślił je w nagłym przypływie ataku choroby św. Wita, której doznał na skutek lektury kronik Helmolda…

  4. Ktoś chyba bardzo długo i ciężko myślał nad tym konkursem… Mam nadzieje, że pytanie nie powstało na podstawie przeczytaniu publikacji której egzemplarze zostać mają nagrodą, bo to nie najlepiej by o niej świadczyło… Zamierzałem ją na być gdy ukazała się o niej pierwsza wzmianka, a tak to chyba poczeka, wpierw na jej rzetelną recenzję.

  5. a to akurat ciekawe. chrześcijański święty wg podań żył w III w. to w którą stronę to działało – Świętowit zamieniony w świętego Wita czy na odwrót – skoro Słowian Połabskich datuje się na wiek VI…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*