Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Majówka z historią na Zamku Dybów w Toruniu | Patronat

Majówka z historią na Zamku Dybów w Toruniu | Patronat

Ponad 100 rekonstruktorów weźmie udział w Majówce z historią na Zamku Dybów w Toruniu! 28 i 29 kwietnia przeniesiemy się w czasie i poznamy historię od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” z przyjaciółmi zapewnią rozrywkę dla całych rodzin i weekend wypełniony niezwykłymi atrakcjami – w tym wspaniałymi nagrodami dla uczestników wieloboju historycznego!

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:45 przemarszem Rekonstruktorów po Starym Mieście. Chwilę później, około godziny 13:00, wszyscy chętni będą mieli okazję przeprawić się z Bulwaru Filadelfijskiego na drugi brzeg Wisły łodziami flisaczymi, tzw. batami wiślanymi. Tam, na Zamku Dybów, będą mogli obserwować pokazy rekonstrukcji historycznej, niezwykłe widowisko o nazwie „Bitwa epok”, a także huczny pokaz „Artyleria przez wieki”!
W programie niedzielnym (29 kwietnia) znajdą się kolejne pokazy rekonstrukcji historycznej oraz prezentacja mody cywilnej i wojskowej na przestrzeni wieków.

Głównym punktem niedzielnego programu będzie Wielobój Historyczny o Puchar Starosty z atrakcyjnymi nagrodami. Eliminacje rozpoczną się o godzinie 13:00, trwać będą do godziny 15:00, a udział w nich może wziąć każdy! W trzech kategoriach wiekowych zmierzą się śmiałkowie, którym nie straszne konkurencje wymagające zarówno siły fizycznej, jak i precyzji. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody oraz złote puchary.
W ciągu dwóch dni do dyspozycji gości zamku będą również stanowiska stałe. Gry i zabawy plebejskie, stanowisko łucznicze, rzutowe, bezpiecznej broni oraz historyczne obozowisko czy przebieralnia średniowiecznych strojów to niektóre z przygotowanych atrakcji. Podczas majówki nie zabraknie stoisk z tradycyjną żywnością, a kat, o ile nie skróci rozrabiaków o głowę, pomoże wybić pamiątkową monetę!

Wstęp na Majówkę z historią, korzystanie ze wszystkich atrakcji na zamkowym dziedzińcu i wokół zamku, a także uczestnictwo w wieloboju jest oczywiście bezpłatne. Fundacja zaprasza osoby w każdym wieku – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i wyniesie z imprezy niezwykłe wspomnienia!
Wydarzenie zostało w całości sfinansowane ze środków darczyńców i dzięki społecznemu zaangażowaniu rekonstruktorów.

PartnerzyPrzewiń do góry