Megan Fox odkrywa dawne cywilizacje. Jak idzie znanej celebrytce?

Znana na całym świecie amerykańska aktorka i modelka Megan Fox postanowiła wcielić się w rolę gospodyni programu historycznego kanału Travel Channel, gdzie przedstawiać będzie widzom ciekawostki związane z dawnymi starożytnymi cywilizacjami. Jak sama gwiazda przyznała od wielu lat budzą w niej fascynacje antyczne artefakty zaliczane do cudów świata, a także świat mitologii.

Program „Legends of the Lost” swoją premierę miał 4 grudnia. W zamyśle interesująca podróż do dalekiej przeszłości, wzbudziła wśród niektórych odbiorców znużenie. Megan Fox w każdym z odcinków próbuje niczym detektyw odpowiedzieć na nurtujące od lat historyków pytania badawcze bądź odkrywa owianą tajemnicą zagadkę. Na przykład krocząc śladami Wikingów, snuje wywody odnośnie ówczesnej pozycji kobiet. Dochodzi do końcowej konkluzji, iż odgrywały one większą rolę w lokalnej społeczności niż tylko rola matki wydającej na świat potomstwo. Fox udowadnia, że kobiety brały czynny udział w handlu, a nawet walczyły na równi u boku mężczyzn. Swoje sugestie stara się uwiarygodnić zapraszając do programu wybranych archeologów i historyków.

Inną kwestią, która rzuca się w oczy, jest nawiązywanie przez Fox do świata współczesnej popkultury. Przykładowo porównuje starożytne berło do różdżki profesora Snape’a ze znanej sagi przygód Harrego Pottera. Program wzbogaca muzyka, która nadaje emocjonalny ton i pozwala odbiorcom wczuć się w tajemniczy klimat poszukiwań wraz z prezenterką odpowiedzi na nurtujące pytania.

Źródło: thedailybeast.com
Fot.: Wikimedia Commons

Ewelina Kazienko

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*