Quo vadis Warszawo?

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na spotkanie: Tworzenie Warszawskiej Przestrzeni Urbanistycznej, Transformacja ustrojowa w kontekście samorządu terytorialnego, Spotkanie z cyklu „Quo vadis Warszawo?”

4 czerwca 2014 r., godz. 17.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie, al. Solidarności 62

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przez wiele lat prowadziło spotkania pt. „Forum dyskusyjne”.  Było to przedsięwzięcie cenne, pozwalające na wymianę opinii i poglądów na temat Warszawy. Nowy cykl „Quo vadis Warszawo?” jest w założeniu kontynuacją tych dyskusji – ale w nowej odsłonie. Tym razem współorganizatorem spotkań jest Muzeum Niepodległości. To partnerstwo tworzy zupełnie nową przestrzeń dla spotkań i rozmów o mieście i daje nadzieję na udział naukowców, samorządowców, członków organizacji pozarządowych i mieszkańców Warszawy.

Plan wystąpień:

  1. Ewolucja ustroju m. st. Warszawy od 1990 r. – dr hab. Lech Królikowski, honorowy prezes Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
  2. Edukacja obywatelska a rozwój miasta – gra interesów –  Adam Grzegrzółka, Centrum Komunikacji Społecznej.
  3. Kształtowanie przestrzeni miejskiej –  dr Krzysztof Domaradzki, Pracownia Urbanistyki Stosowanej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
  4. Gospodarowanie gruntami miejskimi – Aleksandra Sheybal-Rostek, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Prowadzenie dyskusji oraz podsumowanie spotkania – Jolanta Dąbek, Muzeum Niepodległości w Warszawie.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*