Rajd Śladami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w Rajdzie Śladami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, który odbędzie się w dniach 18-22 września 2019 roku.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Holandii i poświecone jest I Dywizji Pancernej gen. Maczka oraz I Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego – jednostkom walczącym w czasie II Wojny Światowej w ramach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Wyjazd ma na celu uczczenie pamięci polskich żołnierzy z powyższych oddziałów w 75 rocznicę Bitwy o Arnhem oraz Bitwy o Bredę. Uczestnicy odwiedzą miejsca związane z walkami polskich żołnierzy, między innymi cmentarze, a także pola bitewne. Podczas wyjazdu planowany jest również około 20 km pieszy odcinek mający charakter typowo rajdowy, w trakcie którego uczestnicy będą mogli poczuć namiastę tego, co czuli polscy żołnierze w 1944 roku podczas walk z Niemcami.

Organizatorzy planują także udział w oficjalnych obchodach rocznicowych z udziałem polskich władz państwowych organizowanych w Arnhem oraz Driel, dokładnie w tych miejscach, w których w czasie wspomnianej operacji Market Garden polscy żołnierze oddawali swoje życie.

Szczegółówe informacje o zgłoszeniach, oraz harmonogram rajdu znajdują się na stronie www.fundacjakurtyki.pl. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: [email protected]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*