Recenzenci naszego portalu zostali przyłapani

Pokaż, że z polską książką Ci do twarzy! Takim hasłem fotoakcja „Daj się przyłapać z polska książką” promowana jest na portalu społecznościowym Instagram. Inicjatorem akcji jest polonijny portal w Nowym Jorku – Dobra Polska Szkoła[1]. Skoro wspieramy rodzimych przedsiębiorców, kupujemy warzywa od miejscowych rolników, zwracamy uwagę na znaczek „Dobre, bo polskie”, zatem najwyższy czas wspomóc i promować polskich autorów i ich twórczość.

13139088_351285228328994_4569400227465414499_nAkcja rozpoczęła się w maju tego roku i skierowana jest zarówno do Polaków w kraju i na obczyźnie. O jej powodzeniu świadczy bogata galeria zdjęć „przyłapanych”. Na czym polega? Wszystko zamyka się w trzech prostych krokach: sięgamy po polską książkę i robimy sobie z nią zdjęcie. Kolejnym etapem jest przesłanie fotki z podpisem (imię i/lub nazwisko, profesja, miejscowość, kraj) na adres [email protected] lub w wiadomości prywatnej na Fb[2]. Po przybiciu pieczątki „Przyłapany/a z polską książką” zdjęcie zostanie opublikowane na profilu akcji.

Całe to zamieszanie ma na celu zachęcenie do sięgania po współczesną literaturę z kraju nad Wisłą, poznanie nowości i autorów. Najważniejsze jest jednak podtrzymanie języka polskiego. Kiedy połączymy to wszystko w całość, oprócz dobrej zabawy, możemy odkryć ciekawych i do tej pory nam nieznanych polskich pisarzy. Inicjatorzy fotoakcji zaprosili do udziału w niej znanych Polaków, ludzi sportu, kultury, sztuki oraz nauki. Przyłapać dali się między innymi Muniek Staszczyk, Anja Rubik czy Anna Rusowicz.

Korzystając z okazji, iż recenzenci portalu Historykon.pl czytają dużo, ochoczo się zaangażowaliśmy. Efekty możecie podziwiać poniżej, a i recenzje przeczytać także J Nie czekajcie, łapcie za książki i przed obiektyw!

[1]
[1] http://www.dobrapolskaszkola.com/

[2]
[2] https://www.facebook.com/przylapanizpolskaksiazka/info/?tab=page_info

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*