Rozwój z Historykon.pl – dołącz do nas!

Miejsce, w którym można rozwijać swoje zainteresowania – historyczne, czytelnicze, dziennikarskie? Historykon jest właśnie takim miejscem. O tym, jak wygląda praca recenzenta i dlaczego warto do nas dołączyć, opowie Wam Anita, która koordynuje nasz Dział Recenzji.

Moja przygoda z portalem Historykon.pl zaczęła się jeszcze za czasów studiów. Było to bardzo dawno temu, a sam portal dopiero powstawał. Pamiętam jego początki. Pamiętam jak między sobą ustalaliśmy co będziemy robić, za co będziemy odpowiedzialni. Każdy z nas szukał swojego miejsca. Bardzo lubię czytać – dla mnie było oczywiste, że zaangażuję się w działalność Działu Recenzji. Wkrótce zaproponowano mi kierowanie tym działem. Spora odpowiedzialność. Dlaczego?

Niech nie zmyli nikogo, że to łatwa praca. Na recenzentach ciąży ogromna odpowiedzialność. To w dużej mierze od nas zależy, czy ktoś sięgnie po książkę. Czujemy presję autorów i wydawnictw – jednak zawsze staramy się być w zgodzie z własnym sumieniem. Jeśli coś jest dobre, dajemy najwyższą notę. Niestety, zdarzają się też takie publikacje, gdzie ogrom błędów przyćmiewa zdolności literackie autora. Wtedy wkraczamy my – recenzenci. Bijemy na alarm. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby dany recenzent posiadał wiedzę z konkretnej epoki. Tacy są właśnie „moi ludzie” – grono pasjonatów, na których zawsze mogę liczyć. Czytają, piszą, recenzują. Doskonale znają się na tym, co robią. Jako, że jesteśmy grupą, postanowiłam oddać głos osobom, które razem ze mną tworzą Dział Recenzji.

Paulina: Zależy mi na stałym obcowaniu z historią, bo w pracy zawodowej nie mam możliwości wykorzystywania i rozwijania wiedzy nabytej na studiach.

Piotr: Jest dobra przestrzeń do rozwijania warsztatu dziennikarskiego z zainteresowaniem historią.

Helena: Szukałam miejsca, w którym mogłabym rozwijać swoje zainteresowania – historyczne, czytelnicze, dziennikarskie. Historykon jest właśnie takim miejscem.

Karolina: Kocham historię i dziennikarstwo. Dzięki temu czuje się szczęśliwa. Byłam i jestem stałą czytelniczką Historykona. Pomyślałam sobie, że spróbuję swoich sił. I oto jestem!

Łukasz: W Historykonie jestem od początku. To była miła odmiana, wejść do świeżej załogi, rozwijającego się portalu.

Paulina: Poprzez Historykon, poza rozwijaniem swojej pasji, można pasją do historii zarażać innych. I właśnie to przynosi mi najwięcej satysfakcji.

Reasumując, serdecznie polecam pracę dla portalu Historykon. Czasem bywa ciężko, ale później masz ogrom satysfakcji z udanego przedsięwzięcia. Same plusy: pracujesz nad swoim warsztatem literackim, czytasz dużo (bo to w końcu dział recenzji!), wyrabiasz własny punkt widzenia. Nagrodą są komentarze naszych czytelników i oczywiście książki, które otrzymujemy od wydawnictw. Jak przystało na recenzenta, daję 6 / 6!

Polecam. Warto spróbować i zostać na dłużej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*