Ruszyły prace nad serialem „Kajko i Kokosz”

Kultowy komiks „Kajko i Kokosz” już wkrótce doczeka się ekranizacji. Studio Ego FILM ogłosiło start pracy nad produkcja.

„Kajko i Kokosz”– seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: zona Mirmiła, Lubawa, mały smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.

Animacja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na kwotę 390 tys. zł. Prace nad odcinkiem pilotażowym rozpoczęły się już w maju 2019 r. Mowa jest o 26 odcinkach, choć pierwotnie zakładano, że liczba odcinków wyniesie 52 (4 sezony po 13 odcinków każdy). Z dotychczasowych planów wynikało, że budżet pierwszego sezonu miał opiewać się na kwotę ok. 5 mln zł.

Szefowa Ego FILM, Ewelina Gordziejuk w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl powiedziała, że serial nie będzie animowany w technice 3D, ponieważ zależy im „na zachowaniu kreski mistrza”. – Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalna plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii – wyjaśniła Gordziejuk.

„Kajko i Kokosz” powstał na początku lat 70 – tych i był wydawany do 1990 roku. W lutym 2003 r. wydawnictwo Egmont Polska rozpoczęło reedycje serii. Natomiast w 2016 r. pojawia się oficjalna kontynuacja serii zatytułowana: „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” , która składała się z krótkich historii opowiadających o losach drugorzędnych bohaterów ze świata Kajka i Kokosza.

Źródło: wirtualnemedia.pl                                                                                      

Karolina Deska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*