Studenci o wojskowości w Poznaniu – XI Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości

W dniach 22-24 listopada tego roku zapraszamy do stolicy Wielkopolski wszystkich miłośników oręża, na XI edycję Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości.

Organizatorem tegorocznego zjazdu jest Sekcja Studentów Historyków Wojskowości Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oddział ten, już od 1989 roku, zajmuje się propagowaniem historii wojskowości na terenie UAM i poza jego granicami. Jest to najprężniej działające koło tematyczne na terenie Instytutu, stworzone ponad 20 lat temu, przez historyka, który od lat przyciąga na swoje wykłady rzeszę słuchaczy – prof. UAM dr hab. Macieja Franza.

Największe tego typu wydarzenie, które co roku gromadzi ponad 100 entuzjastów wojskowości, reprezentujących najsilniejsze ośrodki akademickie w Polsce, odbywać się będzie w murach Wydziału Historycznego. Obrady naukowe poprowadzone zostaną z podziałem na sekcje, według epok, dlatego zapraszamy miłośników oręża od starożytności po XX wiek.  Po wygłoszeniu wszystkich prac, utworzona komisja wybierze najlepsze referaty, które następnie zostaną nagrodzone pozycjami książkowymi oraz publikacją pokonferencyjną. Sale obrad będą również otwarte dla wolnych słuchaczy.

Logo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Źródło: wikimedia commons

Studentów chcących wziąć udział w konferencji kierujemy na stronę www.xiokshw-poznan.pl celem pobrania formularza zgłoszeniowego. Chęć uczestnictwa należy zgłosić  do 4 października.

Wydarzenie to objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

Więcej informacji pod adresem www.xiokshw-poznan.pl oraz na facebookowym profilu sekcji http://www.facebook.com/pages/Sekcja-Student%C3%B3w-Historyk%C3%B3w-Wojskowo%C5%9Bci/200155076742441?ref=ts&fref=ts

Serdecznie zapraszamy!

Emilia Szymkowiak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*