Studzianki | Patronat medialny

Studzianki Janusza Przymanowskiego – autora „nieśmiertelnych” Czterech pancernych i psa – to obok Bitwy o Monte Cassino Melchiora Wańkowicza najlepszy rodzimy reportaż historyczny i jednocześnie błyskotliwa epicka opowieść opisująca dokonania polskiego oręża w drugiej wojny światowej.

W dynamiczny przebieg bitwy zostały kunsztownie wplecione losy żołnierzy od szeregowych po generałów zarówno polskich, rosyjskich, jak i niemieckich. Jednocześnie autor drobiazgowo i niezwykle sugestywnie rekonstruuje bitwę pancerną z sierpnia 1944 roku, w której polska 1. Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte zmierzyła się z elitarną Dywizją Spadochronowo-Pancerną „Herman Göring”.

Książka także znakomicie przybliża skomplikowane dzieje polskich żołnierzy – Sybiraków, którzy „nie zdążyli do Andersa” i w szeregach armii Berlinga przelewali krew za ojczyznę.

Patronat medialny nad książką objęły: Muzeum Studzianki Pancerne, „Le Monde diplomatique”, Historykon, Tobie Ojczyzno, Stowarzyszenie Klub Pancernych i „Polska Zbrojna”.

Oprawa kartonowa lakierowana

Format: 160×236

Liczba stron: 652

Książka bogato ilustrowana (grafiki, zdjęcia i mapy)

Cena: 54, 90

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*