W cieniu Błękitnego Orła | Patronat medialny

Wydawnictwo Nowy Wspaniały Holding wypuściło na rynek bardzo ciekawą książkę autorstwa Jana Tyszkiewicza – W cieniu Błękitnego Orła. Czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA. Książka został objęta przez nasz portal patronatem medialnym.

Książka jest próbą ujęcia w całość i poddania ocenie wpływu Nowego Ladu na gospodarkę Stanów Zjednoczonych po Wielkim Kryzysie (Great Depression). Autor stara się odpowiedzieć na pytania zawarte we Wstępie: Dlaczego Wielki Kryzys wybuchł z taką siłą? Dlaczego trwał tak długo? Dlaczego mimo rysowanego przez rząd świetlistego obrazu dalej było tak źle?

Książka w syntetyczny sposób opisuje krótko i długoterminowe skutki Wielkiego Kryzysu oraz Nowego Ładu, skupiając się na wybranych obszarach działaności gospodarczej oraz krytykując je (jak i rozwiązania Nowego Ładu i wcześniejsze) z pozycji leseferystycznej. Nie jest to jednak wolnorynkowa hagiografia, pozycja sytuuje się jako głos w dyskusji.

„W cieniu błękitego orła” jest próbą (esejem) zachęcającą do dalszej lektury i poglębiania wiedzy, zawierającym bogatą bibliografię.

O autorze:

Absolwent historii Uwr, specjalizacja amerykanistyka. Publikuje na historykon.pl, w Gazecie Myśli Konserwatywnej oraz gazetaliberty.pl, wcześniej piszący także dla portali mises.pl, libertarianin.org oraz obiektywizm.pl. „W cieniu błękitnego orła” to debiut książkowy.

Wydawnictwo: Nowy Wspaniały Holding

Opis: Wydawnictwo Nowego Wspaniałego Holdingu (NWH) wydaje publikacje rozumiane jako dzieła sztuki. Dla redaktorów NWH książka jest obrazem i wizją, liczy się jej kompletność i estetyka. Zakres wydawanych pozycji zawiera tytuły naukowe (kreacja, standaryzacja, wsparcie strategiczne oraz systemy OJS), książki dla grona osób szczególnie zainteresowanych, a także wydania młodych autorów, publikowane w formie self-publishingu, z pełnym wsparciem marketingowym. W planach NWH ma beletrystykę (SF/fantastyka) oraz specjalizację w wydaniach związanym z marketingiem wydawniczym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*