Wieliczka: Otwarte Drzwi Muzeum 2015

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 22 listopada 2015 r. (niedziela) w Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do swoich ekspozycji w Zamku Żupnym i na III poziomie kopalni soli.

W programie zwiedzanie Zamku Żupnego (900 – 1600), warto wybrać się na spacer z przewodnikiem o godz. 1100 i 1400. Ciekawie zapowiada się prezentacja nowych nabytków, w tym solniczek, z których jedna srebrna w kształcie karety wyróżnia się oryginalną formą jakiej Muzeum jeszcze w swej kolekcji nie posiadało. Ponadto wart uwagi jest obraz namalowany przez Artura Grottgera w czasie jego pobytu w Śledziejowicach w 1855 r. W sektorze edukacyjnym dzieci będą się przygotowywać na górnicze święto na zajęciach plastycznych „ A  Barbórka tuż tuż”  (1000-1500).

Trasę muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową „ Podziemne wybuchy. Technika strzałowa w górnictwie”, po której oprowadzą autorzy można zwiedzać po wcześniejszej rezerwacji poprzez formularz zgłoszeniowy na www.muzeum.wieliczka.pl od 16 listopada do wyczerpania miejsc. Wstęp wolny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*