Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Wołyń. Bez litości | patronat medialny

Wołyń. Bez litości | patronat medialny

Na rynku księgarskim pojawiła się nowa książka „Wołyń. Bez litości”, tytuł został objęty przez nasz portal patronatem medialnym 

Rok 1943. Kiedy sprzymierzeni na frontach II Wojny Światowej przełamują potęgę III Rzeszy, na Wołyniu dochodzi do eksterminacji Polaków. Stanisława Morowskiego spotyka osobista tragedia, a kolejne miesiące jego życia wypełnia nieustanna walka o przetrwanie. Dynamicznie rozwijająca się akcja książki ukazuje politykę niemieckich okupantów, bezwzględność ukraińskich nacjonalistów i dwulicowość sowieckich partyzantów. Tłem dla opisanych wydarzeń są urokliwe plenery, gdzie żyją ludzie przywiązani do tradycji i ziemi.

Powieść oparta na autentycznych wydarzeniach.

Autor doskonale poradził sobie z niełatwą przecież tematyką. Pomimo wszystkich okropności opisanych w powieści „Wołyń. Bez litości” wcale nie jest książką tragiczną. Niesie bowiem przesłanie, że człowiek potrafi przetrwać w najgorszych nawet okolicznościach, choć warunkiem tego jest wzajemne wsparcie i odwaga. Szczęśliwe zakończenie, o ile można o takim mówić, osobistej historii Stanisława przynosi także konkluzję, że cuda się zdarzają i nigdy nie należy tracić nadziei.

Klaudia Dróżdż, doktor nauk humanistycznych, redaktor i edytor, wieloletni redaktor naczelny Wydawnictwa Ossolineum.

Wstrząsający spektakl polskiej samoobrony na Wołyniu. Brutalna historia powraca, aby epatować swoją szczerością i tworzyć jawną przestrogę dla przyszłych pokoleń.

Miłka Kołakowska, www.mozaikaliteracka.pl

W czasach gdy śpiący rozum zbudził demony nienawiści młody człowiek próbuje stanąć na wysokości zadania i z ręką na karabinie chronić to, co ochronić się jeszcze da. W tle zaś dzieje się historia. „Wołyń. Bez litości” to z werwą napisana, wciągająca opowieść o nieludzkich czasach i o ludziach z których nie każdy obronił swoje człowieczeństwo.

Irek Wis, blurppp.com

To nie jest kolejna opowieść o wojnie. To próba zmierzenia się z naszą bolesną, traumatyczną przeszłością, narodową pamięcią i losami ludzi, których piekło już nie przeraża… stali się jego częścią.

Jarosław Nelkowski, jareknelkowski.pl

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Powieść historyczna

  • Wydawca: Novae Res, 2017

  • Format: 130x210mm, oprawa miękka ze skrzydełkami

  • Wydanie: Pierwsze

  • Liczba stron: 488

  • ISBN: 978-83-8083-480-4

  • Aneta

    Kolejna powieść spod skrzydeł Novae Res, która zbiera dobre recenzje… Zawsze interesowała mnie historia, a te czasy są takie burzliwe. Trudno przejść obojętnie obok takich historii. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się przeczytać tę książkę.

PartnerzyPrzewiń do góry