Zmarł ostatni ułan; miał ponad 100 lat

W poniedziałek, 19 lutego 2018 roku, zmarł Stanisław Klepański. Był wieloletnim kapelmistrzem orkiestry dętej OSP Ciechanów, ostatnim ciechanowskim ułanem 11. Pułku Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza oraz jednym z najstarszych mieszkańców Ciechanowa. W czwartek mają odbyć się uroczystości pogrzebowe.

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas nasz druh, wieloletni kapelmistrz Stanisław Klepański. Wspaniały człowiek, muzyk i nauczyciel – poinformowała ciechanowska OSP.

Stanisław Klepański urodził się 25 lipca 1917 roku. Wraz z rodzicami zamieszkał w Ciechanowie przy ul. Widnej w wieku ośmiu lat. W 11. Pułku Ułanów służył od osiemnastego roku życia. Oznaczono go Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 30 lat był kapelmistrzem orkiestry dętej OSP Ciechanów i pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy 11. Pułku Ułanów i Ich Rodzin. Próby orkiestry odbywały się codziennie.

Nabożeństwo żałobne odbyło się w czwartek (22 lutego 2018) o godzinie 12:00 w kościele św. Józefa w Ciechanowie, po którym nastąpiło wyprowadzenie na Cmentarz Komunalny. Różaniec w jego intencji odbył się godzinę wcześniej w Domu Pogrzebowym Calvaria przy ul. Gostkowskiej 69 w Ciechanowie.

Źródła: ciechanowinaczej.pl, republika.pl

Nicola Chwist

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*