Patronaty » Historykon.pl
Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Patronaty

Subskypcja RSS<

Transporter opancerzony SKOT

Ukazał się kolejny numer „Wozów Bojowych Świata” objęty przez nas patronatem medialnym. Tym razem tomik autorstwa Jerzego Kajetanowicza został poświęcony  transporterowi opancerzonemu SKOT. Pojazd ten, przy współpracy z przemysłem czechosłowackim, był produkowany w Polsce i obok czołgów T-55 stanowi najliczniej wyprodukowany w historii naszego przemysłu wóz bojowy. Transportery SKOT przez ponad 30 lat służyły w Wojsku Polskim. Służbę w nich ... Czytaj więcej »

Powstańcze Powązki – spacer historyczny | patronat

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer historyczny po wojskowych Powązkach szlakiem powstańczej Warszawy. Spotykamy się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 15. przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz. Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest największym i najważniejszym pomnikiem historycznym w Warszawie. Leżą tu bowiem prochy ludzi, którzy przelali krew za najważniejsze ... Czytaj więcej »

„Zapomniany” kaniowczyk ppłk Stanisław Magnuszewski (1888-1968) autorstwa Zbigniewa Kiełba | Patronat

Zapomniany” kaniowczyk ppłk Stanisław Magnuszewski (1888-1968)

Nigdy nie spodziewałem się, że moje spotkanie z historią 2. Pułku Saperów Kaniowskich, podczas działań związanych z przywróceniem obchodów dawnego święta pułkowego tej formacji w 2007 r., przerodzi się w coś więcej niż tylko w jednorazowe spotkanie z przeszłością kaniowczyków. Gdy wracam pamięcią do tamtego zdarzenia, wszystko z perspektywy ponad dziesięciu lat układa się w całość, wręcz w pewien nieznany ... Czytaj więcej »

Powstańcze Powązki – spacer historyczny | Patronat

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer historyczny po wojskowych Powązkach szlakiem powstańczej Warszawy. Spotykamy się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 15. przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz. Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest największym i najważniejszym pomnikiem historycznym w Warszawie. Leżą tu bowiem prochy ludzi, którzy przelali krew za najważniejsze ... Czytaj więcej »

Piesze wędrówki – Grodowy Szlak V | Patronat

„Po tych wypadkach Słowianie zniszczyli klasztor św. Wawrzyńca w mieście Kalbe, a następnie ścigali naszych uciekających jak pierzchliwe jelenie. Nasze bowiem grzechy przydawały nam strachu, a im męstwa [….] Gdy już wszystkie miasta i wsie aż do rzeki zwanej Tongera padły ofiarą niszczycielskiego ognia i rabunku, nadciągnęło od strony Słowian więcej niż trzydzieści pieszych i konnych oddziałów, które z pomocą ... Czytaj więcej »

Historyczna potańcówka miejska w Wejherowie | Patronat

15 sierpnia na Placu Jakuba Wejhera odbędzie się Potańcówka Miejska. Wydarzenie ma na celu przybliżenie mieszkańcom okresu międzywojnia – ówczesnej kultury, sztuki oraz realiów codziennego życia. Plac Wejhera na ten czas zamienia się w prawdziwy rynek z lat 20. Mieszkańcy przybywają w stylizacjach inspirowanych tym okresem, na drodze pojawiają się skarby ówczesnej motoryzacji. Impreza została objęta przez nasz portal patronatem ... Czytaj więcej »

Rajd Odkrywców 2018 | Patronat

Rajd Odkrywców

10 bohaterów Pomorza Gdańskiego, 1000 uczestników, 1000 kilometrów: pieszo,pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące Rajd Odkrywców 2018, który odbędzie się w terminie 1-5 sierpnia na terenie województwa pomorskiego. Ta fantastyczna impreza została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Rajd Odkrywców to ogólnopolska harcerska impreza realizowana cyklicznie od 2009 roku (w latach 2009-2015 pod n a z w ... Czytaj więcej »

Złote lata polskiej chuliganerii 1950-1960 | Patronat

Na rynku pojawiła się książka „Złote lata polskiej chuliganerii 1950-1960” autorstwa Piotra Ambroziewicza. Pozycja została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Jaki jest rodowód chuligana? Dlaczego chuligan stał się problemem politycznym? Jak mucha zwalczała chuliganerię? Co wspólnego z polskim chuliganem miał bagnet w brzuchu Koreanki? Czy chuligan i bikiniarz byli przyrodnimi braćmi? To tylko niektóre z wielu ciekawych pytań, które autor stawia w zakrojonej ... Czytaj więcej »

Na dniach rusza projekt „Paderewski w Służbie Niepodległej”

Już w najbliższą środę 18 lipca w Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Ignacy Jan Paderewski. Artysta. Ambasador polskości. Mąż Stanu. Filantrop“. Wydarzenie będzie jednocześnie rozpoczęciem projektu „Paderewski w Służbie Niepodległej”, na który składa się wystawa, cykl seminariów oraz recital fortepianowy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Służba Niepodległej, a partnerem Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w ... Czytaj więcej »

Zabytki Rzeczypospolitej Obojga Narodów na filmach z drona | Patronat

Na początku czerwca 2018 roku na terenie osławionego zamku w Kamieńcu Podolskim oraz Chocimiu rozpoczęto realizację wyjątkowego projektu filmowego, który ma zaprezentować cykl filmów i reportaży z terenów dzisiejszej Ukrainy dotyczących polsko-ukraińskiego dziedzictwa historycznego pt.: „Polska i Ukraina. Śladami historycznego dziedzictwa”. Projekt został objęty patronatem medialnym przez portal Historykon.pl. Projekt imponuje swoim rozmachem, gdyż w planach jest stworzenie w tym ... Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry