Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Multimedia

Subskypcja RSS<

London City Airport unieruchomione przez bombę z II wojny światowej | Video

11 lutego 2018 r. w wodach Tamizy odkryto niemiecką bombę z czasów II wojny światowej. Była na głębokości 15 metrów, mierzy 1,5 metra i waży 500 kg. Tego dnia wszystkie loty zostały anulowane, a 16000 pasażerów musiało znaleźć inne środki transportu, gdyż usunięcie ładunku trwało cały dzień i noc. Przedstawiciel Metropolitan Police poinformował, że bombę przemieszczono z miejska, w którym ... Czytaj więcej »

Wybory Prezydenckie z Morderstwem w Tle. Narutowicz i Niewiadomski. | Video

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego „Wybory Prezydenckie z Morderstwem w Tle. Narutowicz i Niewiadomski” Morderstwo, które wstrząsnęło całym krajem i o mały włos nie rozpętało wojny domowej. Poznaj kulisy najgłośniejszej zbrodni przedwojennej Polski. Czytaj więcej »

Wilhelm Zdobywca | Video

Przedstawiamy Wam historię Wilhelma Zdobywcy (1027-1087) wojownika z Normandii, nieślubnego dziecka Roberta I Wspaniałego, króla Anglii i księcia Normandii, którego triumf w bitwie pod Hastings w 1066 roku zmienił na zawsze oblicze średniowiecznej Europy. Czytaj więcej »

Finlandia, historia niezależnej ziemi | Video

Słysząc „Finlandia” wielu z nas myśli: lasy, jeziora, sauny, renifery, Św. Mikołaj i zorza polarna. Finlandia znana nam jest z wysokiego poziomu życia i edukacji. Nic nie wskazuje na męki Finlandii w procesie stawania się niezależną i spokojną demokracją. Nikt nie pamięta o 1 300 km dzielonej z silną Rosją granicy. Jej burzliwe dzieje są nam właściwie nieznane. Dziś postaramy ... Czytaj więcej »

Trzy miasta, które podbiły świat: Amsterdam, Londyn i Nowy Jork | Video

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej serii o tym jak w okresie 400 lat rywalizacja trzech metropolii zdominowała światową gospodarkę i dała początek nowemu modelowi miejskiemu. W dzisiejszym odcinku: jak Amsterdam wymyślił współczesny kapitalizm, giełdę i seryjną produkcję statków handlowych… Czytaj więcej »

Szigetvár – węgierskie miasto – twierdza na wodzie | animacja 3D

Zapraszamy do obejrzenia animacji 3D przedstawiającej Szigetvár. Było to wspaniałe węgierskie miasto-twierdza na wodzie. W połowie XVI wieku zostały zakończone na szeroką skale prace fortyfikacyjne, które spowodowały, iż forteca została rozbudowana o najnowocześniejsze umocnienia, czyli bastiony. Zarobaczcie sami jaki to imponujący widok. Czytaj więcej »

Mont Saint-Michel – Enigmatyczny labirynt

Sylwetka Mont Saint-Michel jest rozpoznawalna na całym świecie. Co roku przyciąga miliony zwiedzających. To fascynujące miejsce. Otoczone murami, zdaje się wyrastać ze skały. To istny labirynt uliczek i wąskich przejść, wiodących do stóp monumentalnego zamku. Wewnątrz splatają się echa 1500 lat historii. Będąc jednocześnie sanktuarium, opactwem, fortecą i więzieniem, przez wieki spełniało różne funkcje. Co się tu działo? Dla kogo ... Czytaj więcej »

Niesamowita reklama muzeum w Holandii | video

W Holandii postanowiono postawić na reklamę muzeum przy wykorzystaniu tzw. flashmoba. W ten sposób przy wsparciu sponsora w centrum handlowym zareklamowano słynne muzeum Rijksmuseum. Dzięki tej metodzie reklama dotarła do przeciętnego mieszkańca i swym rozmachem mogła zainteresować wszystkich. Do reklamy został użyty jeden z najsłynniejszych obrazów Rembrandta „Nocna Straż”. Czytaj więcej »

Pierwszy odcinek Polskiej Kroniki Filmowej | Video

1 grudnia 1944 roku miała miejsce premiera pierwszego odcinka Polskiej Kroniki Filmowej. Był to program informacyjny, głównie dotyczący wiadomości z kraju, który przez 50 lat poprzedzał projekcje filmów. Z jednej strony program rejestrował bieżące wydarzenia w kraju, z drugiej zaś był potężnym narzędziem propagandy w PRL. W większości odcinki trwały około 10 minut i poruszały kilka tematów. Co znalazło się ... Czytaj więcej »

Sfinks z 1923 roku odnaleziony w USA… | Video

Elementy sfinksa użytego w scenografii filmu „Dziesięć przykazań” z 1923 roku zostały odnalezione w amerykańskim stanie Kalifornia. Fragmenty rzeźby odkryto na terenie rezerwatu przyrody. Fragmenty rzeźby sfinksa, który był elementem filmu Cecile’a B. DeMille’a „Dziesięć przykazań” z 1923 roku, zostały odnalezione przez archeologów na terenie rezerwatu przyrody Guadulupe-Nipomo Dunes, który znajduje się w amerykańskiej Kalifornii. Łącznie odnaleziono około 300 elementów ... Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry