Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Multimedia

Subskypcja RSS<

Geopolityczne tło wojny w Syrii | Video

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu dr Leszka Sykulskiego z cyklu Geopolityka. Tym razem nasz ekspert porusza bardzo gorący temat, czyli konflikt w Syrii. Czytaj więcej »

Czy mogło nie dojść do I rozbioru Polski? | Video

Zapraszamy do obejrzenia bardzo rzeczowego wykładu Pani doktor Doroty Dukwicz pt.: ” „Czy do I rozbioru mogło nie dojść?”. Wykład był wygłoszony w ramach cyklu „Czy mogła się uratować?”. Dr Dorota Dukwicz związana jest z Instytutem Historii w PAN i zajmuje się historią polityczną XVIII wieku. Czytaj więcej »

Testament geopolityczny Oskara Żebrowskiego | Video

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dr Leszek Sykulski przybliży nam postać Oskara Żebrowskiego. Jednego z pierwszych badaczy, których możemy określić mianem prekursorów polskiej myśli geopolitycznej. Nasz portal podjął współpracę z dr Leszkiem Sykulskim i wszystkie wykłady filmowe dotyczące geopolityki zostały objęte przez nasz portal patronatem medialnym. W raz z tym odcinkiem ruszamy z pierwszym konkursem, w którym nasz portal ufundował ... Czytaj więcej »

Kolaboranci Hitlera – Część 3 | Video

Czy byli kolaboranci wśród Żydów, Polaków i Rosjan? W trzeciej części prezentujemy genezę kolaboracji wśród narodów najbardziej doświadczonych podczas wojny przez Niemców. Zapraszamy na kolejny odcinek serii Oblicza XX wieku. Czytaj więcej »

Polarny Jedwabny Szlak | Video

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dr Leszek Sykulski fachowo i w przystępny sposób przybliża nam zagadnienia związane z polarnym Jedwabnym Szlakiem.  Nasz portal podjął współpracę z dr Leszkiem Sykulskim i wszystkie wykłady filmowe dotyczące geopolityki zostały objęte przez nasz portal patronatem medialnym. Dzięki temu na naszym portalu będą regularnie publikowane wykłady oraz organizowane konkursy. Czytaj więcej »

Kolaboranci Hitlera – Część 2 | Video

Francuzi, Holendrzy i Norwegowie. Kim byli kolaboranci Trzeciej Rzeszy? Dlaczego zdecydowali się na krok, który był uznawany za zdradę? W drugiej części prezentowane są sylwetki kolaborantów ze Słowacji, Czech, Serbii i Chorwacji. Zapraszamy na kolejny odcinek serii Oblicza XX wieku. Czytaj więcej »

Kolaboranci Hitlera – Część 1 | Video

Francuzi, Holendrzy i Norwegowie. Kim byli kolaboranci Trzeciej Rzeszy? Dlaczego zdecydowali się na krok, który był uznawany za zdradę? Zapraszamy na kolejny odcinek serii Oblicza XX wieku. Czytaj więcej »

Inwazja Kosmitów w New Jersey w 1938 r. | Video

Historia zna trzy przypadki paniki wśród osób przekonanych o inwazji kosmitów. Poznajcie jedną z nich z 1938 roku. A co Wy byście zrobili gdybyście byli świadomi ataku obcych?   Czytaj więcej »

Stephen Hawking – co mu zawdzięczamy? | Video

14 marca odszedł jeden z najbardziej znanych i cenionych fizyków teoretycznych w historii – Stephen Hawking. Zmagający się od ponad pół wieku z ciężką chorobą nigdy nie przestał dążyć do odkrywania wszechświata. Inspirował też innych – „patrzcie w gwiazdy, a nie pod swoje nogi” – powtarzał. Dzięki jego badaniom dowiedzieliśmy się wiele o tzw. czarnych dziurach. Nie zawsze miał rację, ... Czytaj więcej »

Symbol Polski Walczącej – skąd się wziął, co oznacza? | Video

Kto zaprojektował znak Polskiego Państwa Podziemnego, dlaczego spośród innych symboli wybrano właśnie ten? Nowy 4 minutowy film „w migawce” odpowie na te pytania. Dlatego już teraz zachęcamy do obejrzenia tego filmu z zaprzyjaźnionego z nami kanału YT. Warto też wziąć sobie do serca rady Bartosza, które odnoszą się do wszystkich noszących odzież z symbolem Polski Walczącej. Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry