Multimedia » Historykon.pl
Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Multimedia

Subskypcja RSS<

Wywiad z profesorem Michałem Kobusiewiczem – część 4

Z cyklu „Wywiady z Profesorami Archeologii” dzisiaj zapraszamy na czwartą część wywiadu  z profesorem Michałem Kobusiewiczem.  Filmy tworzone są przez ArcheoTV. Tutaj obejrzysz część pierwszą , drugą i trzecią  Czytaj więcej »

Kanał Kra a geopolityka Chin

Z cyklu Geopolityka zapraszamy dzisiaj do obejrzenia filmu dr Leszka Sykulskiego pt.: „Kanał Kra a geopolityka Chin” Czytaj więcej »

Wróżda – polski film z czasów średniowiecza na światowym poziomie

wróżda

Kilka miesięcy temu powstał bardzo ciekawy projekt filmowy „Wróżda”. 4 minutowy film toczy się w XI wieku, w czasach chrystianizacji Polski. Autorzy pokazują w nim starcie dwóch wiar poprzez symboliczne postacie pogańskiego woja i chrześcijańskiego rycerza, w którym ścierają się wartości i tradycja. Mimo tego, że projekt jest bardzo krótki, to wykonany jest bardzo dobrze i przykuwa uwagę widza. Jeśli tak ... Czytaj więcej »

Wywiad z profesorem Michałem Kobusiewiczem – część 3

Michał Kobusiewicz

Z cyklu „Wywiady z Profesorami Archeologii” dzisiaj zapraszamy na trzecią część wywiadu  z profesorem Michałem Kobusiewiczem.  Filmy tworzone są przez ArcheoTV. Tutaj obejrzysz część pierwszą i drugą.  Czytaj więcej »

Film Brytyjczyka o bohaterskiej Warszawie zachwyca świat

Powstanie Warszawskie

Stefan Tompson nagrał 4 minutowy film z okazji Powstania Warszawskiego – Hołd Warszawie – „Jak Możemy Zapomnieć Gdy Nasze Miasto Wciąż Pamięta?”, w którym pokazuje, że to miasto przeżyło swoją śmierć i mimo wszech panującego odejścia od pewnych ideałów ono nadal się trzyma i inspiruje „zagorzałą lojalnością i nieukrytą dumą”, a mieszkańcy nie zapomnieli o swoich bohaterach. Brytyjczyk ukazuje w ... Czytaj więcej »

Zarzuty wobec geopolityki. Odpowiedź krytykom

Im Geopolityka cieszy się coraz większą popularnością tym rośnie jej coraz to więcej krytyków. Padają różne zarzuty od tego, że nie jest nauką, aż po to, że współtworzyli ją niemieccy naziści. Na tę krytykę w cyklu Geopolityka odpowie dr Leszek Sykulski. Czytaj więcej »

Powstanie Warszawskie – jakie argumenty przemawiały za jego wybuchem?

Powstanie Warszawskie Dlaczego wybuchło

Kolejna rocznica Powstania Warszawskiego już przed nami. Tym razem Bartosz Borkowski w swoim filmie przedstawi nam argumenty jakimi kierowało się dowództwo Armii Krajowej i czy miały one sens. Czytaj więcej »

Mike Tyson z biało-czerwoną opaską AK na ramieniu składa hołd powstańcom warszawskim

Mike Tyson AK Powstanie Warszawskie

Mike Tyson jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów, słynący z nokautującego ciosu oraz tego, że był najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego, wystąpił w krótkim spocie, w którym składa hołd powstańcom warszawskim. ”Mogę być niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej, ale to oni są prawdziwymi bohaterami” – mówi Żelazny Mike, w kilkuminutowym filmie, w którym siedzi sobie w swoim ... Czytaj więcej »

Wywiad z profesorem Michałem Kobusiewiczem – część 2 | Video

Z cyklu „Wywiady z Profesorami Archeologii” dzisiaj druga część wywiadu  z profesorem Michałem Kobusiewiczem. Filmy tworzone są przez ArcheoTV. Tutaj obejrzysz część pierwszą i trzecią    Czytaj więcej »

„Jesteśmy, jeśli pamiętasz” nowy spot upamiętniający Powstanie Warszawskie

Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowało nowy spot upamiętniający to wydarzenie i przypominający o tym, że bohaterowie są jeszcze wśród nas. Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry