O nas

Portal „Historykon.pl” powstał w czerwcu 2012 roku jako strona na portalu społecznościowym, której zadaniem było promowanie nauki, jaką jest historia. Głównym celem portalu jest przybliżanie wydarzeń związanych z historią Polski oraz historią powszechną – ukazanie, że historia to piękna przygoda, a nie nudna

Dzisiaj jesteśmy jedną z największych i najpopularniejszych stron tematycznych na Facebooku (https://www.facebook.com/historykon) i ciągle przyciągamy rzesze naszych fanów.

 Chcąc rozwijać się dalej, poszerzać swój profesjonalizm, postanowiliśmy powołać do życia portal „Historykon.pl”. Chcielibyśmy, aby stał się miejscem otwartej dyskusji o historii. Naszym celem jest promocja piękna nauki – nie przyświecają nam żadne ideologiczne przesłanki.

 

Już dzisiaj regularnie organizujemy i współorganizujemy liczne konkursy. Udało nam się objąć naszym patronatem medialnym kilka akcji i książek. Jednak to dopiero początek naszej długiej drogi. Zajmujemy się również promowaniem rekonstrukcji i inscenizacji historycznych, jako najciekawszej formy przybliżania historii. Wierzymy, że ten cel, jak wiele innych, osiągnie swój sukces.

 

Pełni nadziei i zapału ruszamy na podbój Waszych serc i umysłów – mamy nadzieje, że będziecie nas wspierać i dopingować. Chętnie przyjmiemy wszelkie słowa krytyki oraz wskazówki, które pozwolą nam się rozwijać i „zarażać” nowych ludzi naszą pasją.

 

Dysponujemy numerem ISSN 2300-6595, zatem chętnie publicystom wystawimy stosowne zaświadczenia.