Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Projekty

Subskypcja RSS<

Rajd Odkrywców 2018 | Patronat

Rajd Odkrywców

10 bohaterów Pomorza Gdańskiego, 1000 uczestników, 1000 kilometrów: pieszo,pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące Rajd Odkrywców 2018, który odbędzie się w terminie 1-5 sierpnia na terenie województwa pomorskiego. Ta fantastyczna impreza została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Rajd Odkrywców to ogólnopolska harcerska impreza realizowana cyklicznie od 2009 roku (w latach 2009-2015 pod n a z w ... Czytaj więcej »

Złote lata polskiej chuliganerii 1950-1960 | Patronat

Na rynku pojawiła się książka „Złote lata polskiej chuliganerii 1950-1960” autorstwa Piotra Ambroziewicza. Pozycja została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Jaki jest rodowód chuligana? Dlaczego chuligan stał się problemem politycznym? Jak mucha zwalczała chuliganerię? Co wspólnego z polskim chuliganem miał bagnet w brzuchu Koreanki? Czy chuligan i bikiniarz byli przyrodnimi braćmi? To tylko niektóre z wielu ciekawych pytań, które autor stawia w zakrojonej ... Czytaj więcej »

Na dniach rusza projekt „Paderewski w Służbie Niepodległej”

Już w najbliższą środę 18 lipca w Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Ignacy Jan Paderewski. Artysta. Ambasador polskości. Mąż Stanu. Filantrop“. Wydarzenie będzie jednocześnie rozpoczęciem projektu „Paderewski w Służbie Niepodległej”, na który składa się wystawa, cykl seminariów oraz recital fortepianowy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Służba Niepodległej, a partnerem Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w ... Czytaj więcej »

Zabytki Rzeczypospolitej Obojga Narodów na filmach z drona | Patronat

Na początku czerwca 2018 roku na terenie osławionego zamku w Kamieńcu Podolskim oraz Chocimiu rozpoczęto realizację wyjątkowego projektu filmowego, który ma zaprezentować cykl filmów i reportaży z terenów dzisiejszej Ukrainy dotyczących polsko-ukraińskiego dziedzictwa historycznego pt.: „Polska i Ukraina. Śladami historycznego dziedzictwa”. Projekt został objęty patronatem medialnym przez portal Historykon.pl. Projekt imponuje swoim rozmachem, gdyż w planach jest stworzenie w tym ... Czytaj więcej »

Rycerze pod Rabsztynem | Patronat

Zmagania dzielnych rycerzy, pokazy dawnych tańców i koncerty, a także stoiska rzemieślników, a nawet kata. To tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników 14. Turnieju Rycerskiego na zamku w Rabsztynie, który odbędzie się w weekend 30 czerwca i 1 lipca. Turniej odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Turniejowe zmagania rozpoczną się w sobotę 30 czerwca o godzinie ... Czytaj więcej »

Letni Rajd Śladami kpt. „Warszyca” | Patronat

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w Letnim Rajdzie Śladami kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, który odbędzie się w dniach 14-15 lipca 2018 roku na terenie województwa łódzkiego. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu „Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych„. Trasa rajdu przedstawia się następująco: Łódź – Piotrków Trybunalski -Radomsko – Rzejowice – Bąkowa Góra – Ręczno – Przedbórz – Kamieńsk – Łódź ... Czytaj więcej »

5. edycja Dnia Szabli

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. będzie można przenieść się w czasy, gdy o honor i ojczyznę walczono szablą. Goście Dnia Szabli niemal wszystkimi zmysłami poznają tę tak ważną dla Polski i Węgier broń narodową i towarzyszącą jej tradycję: zobaczą, dotkną, posłuchają. Każdy będzie mógł chwycić za szablę, obejrzeć spektakularne pokazy czy wysłuchać wykładów o tematyce szermierczej. Wydarzenie zostało objęte ... Czytaj więcej »

Napoleony Kultury – jarmark ginących zawodów w Lidzbarku Warmińskim | Patronat

„Napoleony Kultury – jarmark ginących zawodów” to dwa dni wydarzeń historycznych związanych z Bitwą pod Heilsbergiem. Była ona ważnym wydarzeniem wiosennej kampanii, która odbyła się 10. czerwca 1807 roku, a jej ostatnie akordy trwały do następnego dnia. Bitwa wchodziła w skład batalii wojny Napoleona z IV koalicją (1806-1807). Impreza została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Pod względem liczby walczących ... Czytaj więcej »

Diabeł. Nowa Biografia | Patronat

Dzisiaj do księgarń trafia najnowsza książka Philipa C. Almonda pt:. „Diabeł. Nowa Biografia”. Książka została objęta przez nasz portal patronatem medialnym.  Odrodzenie Diabła w kulturze to efekt fascynacji zrodzonym w wyobraźni zaczarowanym światem nadnaturalnych istot, zarówno dobrych, jak i złych – wampirów i wróżek, czarownic i czarnoksiężników, wilkołaków i zjaw, istot zmiennokształtnych i superbohaterów, aniołów i demonów, duchów i smoków, ... Czytaj więcej »

Dzieje Księstwa Siewierskiego | Konkurs historyczny

W dniu 30 maja br. w Siewierzu odbędzie się druga edycja konkursu z zakresu wiedzy historycznej o Księstwie Siewierskim dla młodzieży. Zaplanowane są trzy kategorie wiekowe: – kl. I – III – konkurs plastyczny – „Zabytki Księstwa Siewierskiego widziane oczami dziecka” (termin nadsyłania prac do 24 maja) – kl. IV – VI – jednoetapowy konkurs pisemny z wiedzy o Księstwie ... Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry