Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Projekty

Subskypcja RSS<

Majówka z historią na Zamku Dybów w Toruniu | Patronat

Ponad 100 rekonstruktorów weźmie udział w Majówce z historią na Zamku Dybów w Toruniu! 28 i 29 kwietnia przeniesiemy się w czasie i poznamy historię od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” z przyjaciółmi zapewnią rozrywkę dla całych rodzin i weekend wypełniony niezwykłymi atrakcjami – w tym wspaniałymi nagrodami dla uczestników wieloboju historycznego! Impreza rozpocznie ... Czytaj więcej »

Geopolityczne tło wojny w Syrii | Video

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu dr Leszka Sykulskiego z cyklu Geopolityka. Tym razem nasz ekspert porusza bardzo gorący temat, czyli konflikt w Syrii. Czytaj więcej »

Konkurs – Wozy Bojowe Świata

Wraz z wydawcą czasopisma Wozy Bojowe Świata przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania są 3 egzemplarze najnowszego numeru Wozy Bojowe Świata. Aby wziąć udział w konkursie należy do 24 kwietnia 2018 roku przesłać odpowiedź na pytanie oraz zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację. Pytanie konkursowe: Czym wyróżniał się czołg T-55AM Merida spośród innych typów pojazdu T-55? Odpowiedź wraz z ... Czytaj więcej »

Wiosenny rajd śladami st. sierżanta „Roja”

W dniach 26-27 maja 2018 roku Fundacja im. Janusza Kurtyki organizuje Wiosenny Rajd Śladami st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza “Roja”. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu pod nazwą: Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie odbędzie się na terenie Województwa mazowieckiego. Szczegółowa trasa przedstawia się następująco: Warszawa – Pomiechówek – Popowo-Borowe – Nasielsk – Pokrzywnica – Pułtusk – Maków Mazowiecki – Osyski- ... Czytaj więcej »

Testament geopolityczny Oskara Żebrowskiego | Video

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dr Leszek Sykulski przybliży nam postać Oskara Żebrowskiego. Jednego z pierwszych badaczy, których możemy określić mianem prekursorów polskiej myśli geopolitycznej. Nasz portal podjął współpracę z dr Leszkiem Sykulskim i wszystkie wykłady filmowe dotyczące geopolityki zostały objęte przez nasz portal patronatem medialnym. W raz z tym odcinkiem ruszamy z pierwszym konkursem, w którym nasz portal ufundował ... Czytaj więcej »

Ogólnopolski Kongres Młodych Bizantynistów

Ogólnopolski Kongres Młodych Bizantynistów to cykliczna studencko-doktorancka konferencja naukowa, organizowana od 2015 roku przez różne ośrodki akademickie. Spotkanie jest kontynuacją inicjatywy poznańskiej Sekcji Historii Bizancjum SKNH UAM – pomysłodawcy i organizatora dwóch pierwszych spotkań. Trzeci zjazd odbył się w Łodzi, staraniem SKNH UŁ. Czwarta edycja odbędzie się w dniach 6–7 kwietnia 2018 roku w Krakowie w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu ... Czytaj więcej »

Polarny Jedwabny Szlak | Video

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dr Leszek Sykulski fachowo i w przystępny sposób przybliża nam zagadnienia związane z polarnym Jedwabnym Szlakiem.  Nasz portal podjął współpracę z dr Leszkiem Sykulskim i wszystkie wykłady filmowe dotyczące geopolityki zostały objęte przez nasz portal patronatem medialnym. Dzięki temu na naszym portalu będą regularnie publikowane wykłady oraz organizowane konkursy. Czytaj więcej »

Ks. dr Johannes Chrząszcz – górnośląski kapłan i historyk. Nowa wystawa w Willi Caro

Pyskowicki proboszcz, jeden z założycieli Muzeum Górnośląskiego w Gliwicach, społecznik, a przede wszystkim znakomity śląski historyk. Ks. Chrząszcz był jedną z tych postaci, które na  przełomie XIX i XX w. zasłużyły się dla rozwoju kultury umysłowej Śląska. Doskonale łączył obowiązki duszpasterskie z działalnością badawczą przeszłości regionu. Jego wieloletnie badania naukowe zaowocowały wydaniem wielu pozycji historycznych dotyczących przeszłości lokalnych społeczności i ... Czytaj więcej »

Wojna hybrydowa na Ukrainie | Patronat

Do księgarń trafiła książka wydawnictwa Rytm „Wojna hybrydowa na Ukrainie”. Pozycja została objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Pierwsza polska publikacja na temat konfliktu zbrojnego na Krymie i w Donbasie. Gen. dyw. prof. dr hab. Bogusław Pacek, doradca NATO ds. Ukrainy, wyjaśnia na czym polega istota wojny hybrydowej i czym się ona różni od wojny klasycznej. Prezentuje przy tym stanowiska ... Czytaj więcej »

Pancerna potęga PRL | Patronat medialny

Nasz portal stara się wspierać ważne inicjatywy i publikacje o tematyce historycznej. Niewątpliwie do takiej należy zaliczyć wydawnictwo „Wozów Bojowych Świata”, których najnowszy numer „Pancerna Potęga PRL” został przez nas objęty patronatem medialnym. Publikacja w całości została poświęcona rozwojowi broni pancernej w Polsce w latach 1945–1990. Rządzący wówczas Polską komuniści przywiązywali dużą wagę do rozwoju sił zbrojnych, w tym broni ... Czytaj więcej »

PartnerzyPrzewiń do góry