Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

63 opowieści na 63 dni Powstania Warszawskiego

63 opowieści na 63 dni Powstania Warszawskiego

Już w kioskach specjalne wydanie magazynu „Newsweek Historia” poświęcone w całości Powstaniu Warszawskiemu. Z okazji 70-tej rocznicy tego wydarzenia, redakcja przygotowała specjalny numer magazynu „63 opowieści na 63 dni powstania”.

Za chwilę w Warszawie zawyją syreny i prawie dwumilionowe miasto na moment zamrze. 

NWH_Powstanie_Warszawskie_okladkaW 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wrócą spory o ocenę zrywu.
W specjalnej edycji Newsweeka Historia Extra poświęconej Powstaniu Warszawskiemu redakcja magazynu odeszła od typowych dla powstańczych rocznic dyskusji i ocen, a oddała głos ludziom, świadkom i uczestnikom tego wydarzenia. Bo swoją definicję ma każdy powstaniec. Każdy z nich także ma swoją niesamowitą historię. I właśnie te historie, czasami zupełnie nieheroiczne, często nieprawdopodobne, wręcz absurdalne czy po prostu dowcipne znajdują się w tym wydaniu „Newsweek Historia Ekstra”. To 63 opowieści, które pokazują powstanie z zupełnie nieznanej strony.

O takim Powstaniu Warszawskim jeszcze nie czytaliście!

Czy popularny jasnowidz Stefan Ossowiecki przewidział własną śmierć? Co w powstaniu robił czarnoskóry muzyk August Brown, pluton głuchoniemych i polska reprezentacja tenisa? Co łączy sprawę śmierci córki najbogatszego polskiego przemysłowca z tajemniczą kobietą
z pejczem? A także sporo o sprytnych fortelach i pomyłkach, prostytutkach, królewskich winach i zupełnie zapomnianym prezydencie. Ponadto w magazynie znalazły się opowieści Szymona Majewskiego, Agi Zaryan czy Stanisława Tyma. Oni nie kojarzą się z powstaniem, a jednak ich rodzinne opowieści to pierwszorzędny materiał dla historyków.

 Newsweek Historia Extra „63 opowieści na 63 dni powstania” jest dostępny od 14 lipca w cenie 14,99 zł w salonach prasowych, sieci Empik i na stacjach benzynowych Shell i Lotos. Wersję cyfrową na tablety można pobrać w aplikacji Newsweek i Newsweek Historia ze sklepu Google Play i App Store.

PartnerzyPrzewiń do góry