Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

Nazwa grupy: Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

Epoka: XIV i XV wiek (1380-1420)

Opis grupy:

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin jest stowarzyszeniem rekonstrukcji historycznej. Bractwo zajmuje się odtwórstwem historycznym średniowiecza przełomu XIV i XV wieku (1380-1420). Koncentrujemy się zarówno na rekonstrukcji kultury materialnej okresu późnego średniowiecza, jak i działalności sportowej związanej z Ruchem Rycerskim w postaci różnego rodzaju turniejów rycerskich, pokazów, buhurtów (melee). Corocznie organizujemy turniej na Zamku Królewskim w Będzinie, liczne pokazy oraz dodatkowo ogólnopolskie i regionalne manewry buhurtowe. Uświetniamy także swoją obecnością lokalne uroczystości.

W naszym bractwie rekonstruktorzy rozwijają się w różnych sferach m.in poprzez przynależność do którejś z pięciu grup: 1) Hufiec rycerski, 2) Załoga zamkowa, 3), Łucznicza, 4) Tańca dawnego, 5) Zakonna.

Herbem bractwa jest biała wieża zamkowa w polu złoto-czerwonym. Herb ów symbolizuje zamek będziński i jego wieżę ostatecznej obrony. Symbolika herbu nawiązuje do historycznej roli zamku, który powstał i był rozbudowywany jako nadgraniczna warownia broniąca zachodnich rubieży Małopolski. Wieża ta oznacza niezłomne stanie przez nasze bractwo na straży tradycji naszego zamku oraz kultywowanie jego barwnej historii. Złoto-czerwone barwy jego pola są barwami Królewskiego Miasta Będzina.

Naszym zawołaniem bojowym, po którym łatwo nas rozpoznać jest:

NA SMOKA!!!

Teren działania: Cała Polska

Dane kontaktowe:

[email protected]

http://bractwobedzin.rycerstwo.pl/

https://web.facebook.com/BractwoRycerskieZamkuBedzin/

Władze: Zarząd Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

Zdjęcie ze strony https://web.facebook.com/BractwoRycerskieZamkuBedzin/
Zdjęcie ze strony https://web.facebook.com/BractwoRycerskieZamkuBedzin/
15578490_1807028089548115_6067646114313202757_n
Zdjęcie ze strony https://web.facebook.com/BractwoRycerskieZamkuBedzin/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*