I Ząbkowicki Piknik Historyczny

Już 17 maja odbędzie się pierwszy średniowieczny piknik w Ząbkowicach Śląskich. Gospodarzem imprezy będzie bractwo rycerskie – Chorągiew Księstwa Ziębickiego.

1piknikWszystko rozpocznie się o godzinie 9:30 na plantach zamkowych. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w średniowiecznym jarmarku rzemieślniczym , zobaczyć zmagania rycerskie, turniej łuczniczy, pokazy tańców, mody średniowiecznej i wiele innych. Główną atrakcją będzie rekonstrukcja polsko-czeskiej bitwy z 1335 roku o ząbkowicki zamek. Szczegóły na plakacie.

Miłośnicy zwiedzania nie będą się nudzić, ponieważ Ząbkowice Śląskie to miasto pełne zabytków i malowniczych krajobrazów, posiadające niesamowitą historię miasta. Zapraszamy na Krzywą
Wieżę, której odchylenie od pionu wynosi aż 2,14 metra! Na jej szczyt wiedzie 139 schodów. Jest najbardziej krzywa wieża w Polsce! Ponadto zapraszamy na nową atrakcję turystyczną: Szlakiem dr Frankensteina w Izbie Pamiątek Regionalnych, oraz do odwiedzenia ruin ząbkowickiego zamku z XVI wieku. Do zobaczenia w Ząbkowicach.

W tym dniu, w godz. 10:00-14:00 na ząbkowickim rynku (przy budynku ratusza) odbędą się Targi Rękodzieła i Produktu Regionalnego, gdzie będzie można kupić niepowtarzalne pamiątki z Ząbkowic Śląskich i kupić regionalne wyroby z ziemi ząbkowickiej.

Serdecznie zapraszamy!

One Comment

 1. Łukasz Przelaskowski

  Pojawi się tam także miejscowa Fundacja Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa, gdzie sam Prezes tj. Łukasz Przelaskowski poprowadzi na zamku w odnowionej bastei, co godzinę, przez ok.15 min krótką prezentację historii rodu, badań archiwalnych, genealogicznych, wynikach poszukiwań, a także plany Fundacji na przyszłość. Wszystko oczywiście po pierwszej prezentacji o historii zamku ze strony Pana Jerzego Organiściaka, pomysłodawcy i współorganizatora całej imprezy, wydarzenia.

  Serdecznie zapraszam

  Łukasz Przelaskowski – Prezes Fundacji
  http://www.fundacjaprzelaskowskich.com
  http://www.rodprzelaskowskich.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*