„Kryzys człowieczeństwa? Ludobójstwa w XX wieku” – konferencja naukowa | Patronat medialny

Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Studentów Europeistyki specjalność: Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach „Memento” mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową „Kryzys człowieczeństwa? Ludobójstwa w XX wieku”. Konferencja została objęta patronatem medialnym przez portal Historykon.pl.

Odbędzie się ona w dniach 10-12 kwietnia 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytet Jagiellońskiego. Zaproszenie kierujemy nie tylko do studentów historii, chcemy spojrzeć na tematykę ludobójstw z różnych perspektyw, uwzględniając m.in. ich przyczyny i skutki oraz obecność w kulturze i sztuce. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona w środowisku młodych badaczy, a dzięki interdyscyplinarnemu podejściu trudna problematyka ludobójstw zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców. Pragniemy również nadmienić, że do współpracy przy organizacji konferencji zaprosiliśmy badaczy z wielu ośrodków i instytucji, nad całością przedsięwzięcia czuwają również pracownicy naukowi Instytutu Historii UJ, jak również Instytutu Europeistyki UJ. Planowana jest także publikacja pokonferencyjna.

Na zgłoszenia czekamy do 7 marca 2014 r. Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres [email protected]. Opłata konferencyjna wynosi odpowiednio 70 zł i 30 zł (członkowie KNHS UJ i „Memento”).

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy:
Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Koło Naukowe Studentów Europeistyki, spec. wiedza o Holokauście i totalitaryzmach „Memento”

 

Formularz: http://chomikuj.pl/konf.hist/Fromularz+zg*c5*82oszeniowy+konferencja+Kryzys+cz*c5*82owiec

*prosimy o podpisywanie pliku formularza imieniem i nazwiskiem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*