Mieczysław Paluch. Zapomniany bohater

Ekipa PP Studios zdecydowała się zrealizować swój pierwszy projekt historyczny. Reżyser Piotr Przyborowski zdecydował się na produkcję krótkiego wspomnienia o Mieczysławie Paluchu, jednej z najważniejszych postaci Powstania Wielkopolskiego.

Paluch był majorem artylerii Wojska Polskiego, który uczestniczył nie tylko w walkach w Prowincji Poznańskiej, ale także w II Powstaniu Śląskim. Jest zapomnianym bohaterem Polski, o którym obecnie się praktycznie nie wspomina przy okazji rocznic obu tych wydarzeń.

Twórcy, wśród nich również Tadeusz i Wiesław Hernaccy, zdecydowali się więc na realizację przedsięwzięcia, które przypomniałoby lub poinformowało obecne pokolenia o tym niezwykłym człowieku.

„Mieczysław Paluch. Zapomniany bohater” już teraz jest dostępny na kanale PP Studios na YouTube.

One Comment

  1. Alina Mackiewicz

    Mieczysław Paluch to postać godna przypomnienia i upowszechnia wszystkimi drogami. Pod koniec 2015 roku zrealizowaliśmy film dokumentalny – „Mieczysław Paluch – Człowiek, Powstaniec, Dowódca – Powstanie Wielkopolskie, Powstania Śląskie, Wyspa Wężów”, w którym staraliśmy się zaprezentować możliwie jak najwięcej dokumentów, archiwalnych zdjęć i informacji o Nim. Mamy nadzieję, że i ten film przyczyni się do przywrócenia Mieczysława Palucha społecznej pamięci.
    Zapraszamy do oglądania i dalszego udostępniania – http://www.o-nauce.pl/film/m,93

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*