Noc Muzeów – historycznie i kosmicznie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 16 maja (piątek) 2014 r., w czasie której na dziedzińcu Zamku Żupnego za sprawą robotów będzie wyjątkowo, bo kosmicznie i historycznie.Roboty przeznaczone do wykonywania różnych zadań zaprezentują studenci Kół Naukowych: INTEGRA Akademii Górniczo Hutniczej z Krakowa i OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej. Wśród pokazywanych będzie robotScorpio 3 –laureat II nagrodyw konkursie łazików marsjańskich zorganizowanym przez University Rover Challenge w USA w 2013 r. W wyjątkowy nastrój wprowadzi Teatr Nikoli z Krakowa akcją teatralną „Nie z tej ziemi”.

Scorpio 3, mobilny robot badawczy skonstruowany przez członków Koła Naukowego OFF-ROAD na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej
Scorpio 3, mobilny robot badawczy skonstruowany przez członków Koła Naukowego OFF-ROAD na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej 

W części historycznej górniczą technikę przybliży prezentacja multimedialna a wystawa „Górnictwo w sztuce, sztuka w górnictwie” pokaże jak różny jest sposób postrzegania górniczego, podziemnego świata przezniezwiązanych z nim profesjonalistów i pracujących w nim górników, wskaże na zaskakujące motywy powstania niektórych obrazów.Warto zwiedzić ją z autorem o godz. 19.00.

Choć impreza ma miejsce w nocy uczestniczy w niej dużo dzieci. Z myślą o nich, w godzinach 19.00 –21.00, prowadzone będą zajęcia interaktywne na zamkowym dziedzińcu.

Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zwiedzanie Muzeum na III poziomie kopalni soli, które możliwe będzie po wcześniejszej rezerwacji prowadzonej od 13 maja do wyczerpania miejsc tylko pod numerem tel. 12 278 58 49.

Warto też zobaczyć sam Zamek Żupny, który w 2013 roku został wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. W tę jedyną w roku noc rozświetli go specjalna iluminacja.

Serdecznie zapraszamy!

Dojazd z Krakowa do Wieliczki: MPK 204, 244, 304, nocny 904, PKP, busy

Program szczegółowy: www.muzeum.wieliczka.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*