Obóz dla wolontariuszy – Ścieżki dla dziedzictwa

W dniach 12 do 20 sierpnia 2017 roku, przy XIV-wiecznej wieży książęcej w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry, organizowany jest obóz dla wolontariuszy „Ścieżki dla dziedzictwa” pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

To już druga edycja tej ciekawej wakacyjnej propozycji mającej na celu zaangażowanie młodych ludzi w poznawanie i ochronę dziedzictwa kulturowego poprzez udział w zajęciach edukacyjnych i popularyzujących zabytki. W ramach obozu zaplanowano wycieczki do najciekawszych stanowisk archeologicznych regionu oraz możliwość uczestniczenia w pracach wykopaliskowych prowadzonych przy samej wieży i w jej najbliższym otoczeniu pod opieką archeologów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystko to połączone z prelekcjami i warsztatami na temat ochrony lokalnego dziedzictwa. Zwieńczeniem obozu będzie opracowanie koncepcji ścieżki edukacyjnej wraz z wydaniem folderu i przejście nią.

Równolegle do „Ścieżek dla dziedzictwa” przy wieży organizowana jest druga edycja obozu dla wolontariuszy z Francji pod patronatem REMPART. Wieża książęca w Siedlęcinie jest pierwszym w historii zabytkiem na ziemiach polskich zaproszonym do współpracy przez tę ogólnoświatową organizację zajmującą się ochroną i ratowaniem dziedzictwa kulturowego.

Źródło: wiezasiedlecin.pl

Szczegółowe informacje na temat obozu na stronie wieży książęcej w Siedlęcinie http://wiezasiedlecin.pl/oboz-dla-wolontariuszy-sciezki-dla-dziedzictwa/

Fot. Stowarzyszenie „Wieża książęca w Siedlęcinie”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*