Udręka i ekstaza | Patronat medialny

Michał Anioł to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych twórców nie tylko renesansu ale i artystów w ogóle. Malarz, rzeźbiarz i architekt przez swoje długie i ciekawe życie tworzył z nadludzką pasją, zrozumiałą tylko dla wielkich mistrzów. Autor tej zbeletryzowanej biografii prowadzi nas przez pracowanie, w których uczył się Michał Anioł, zapoznaje nas z najważniejszymi ludźmi epoki, a także pokazuje nam genezę i pasję tworzenia dzieł Buonarrotiego. A przecież „Udręka i ekstaza” to nie tylko dogłębna i fascynująca historia jednego człowieka, to pasjonujący obraz całej epoki. Warto wybrać się wraz ze Stonem w podróż po renesansowej Florencji, Rzymie i całej włoskiej Toskanii.

1Irving Stone amerykański pisarz znany ze swoich zbeletryzowanych biografii malarzy, pisarzy, czy naukowców na stałe zapisał się  w kulturze światowej dzięki swej twórczości. Jego przetłumaczone na wiele języków powieści miały także swoje filmowe adaptacje. Stone jest autorem miedzy innymi „Udręki i ekstazy” historii życia i twórczości Michała Anioła, „Pasji utajonych” powieści o Zygmuncie Freudzie, „Żeglarza na koniu” biografii Jacka Londona, czy „Pasji życia” historii losów Vincenta van Gogha.

Janusz Zadura – aktor i dziennikarz, absolwent warszawskiej PWST. Znany słuchaczom audiobooków z mistrzowskiej interpretacji powieści Jacka Piekary i Arthura Conan Doyle’a.

Audiobook jest objęty patronatem medialnym przez nasz portal

 

www.aleksandria.net.pl

Irving Stone ; UDRĘKA I EKSTAZA; 2CD – MP3

Czas trwania: 38 godz. 6 minut

 

czyta: Janusz Zadura
tłumaczenie: Aldona Szpakowska

ISBN:978-83-60313-91-6
Rok wydania: 2014

 

EAN: 9788360313916

 

Format: 19 x 13,5 cm

 

Pełen tekst książki

 

Wersja MP3

 

CENA OKŁADKOWA (płyta): 49,90 zł brutto VAT–5%

CENA PLIKU: 39,90 brutto 23%VAT

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*