Dziecko Woli – Rzeź Woli Przeżyłem – wspomina Jerzy Janowski

Reportaż nagrany w dniu 15.08.2014 roku, dziś tj 24.09.2014 odszedł Pan Jerzy Janowski Dziecko Woli, na zawsze pozostanie w naszych sercach, a ten reportaż będzie hołdem jaki mu poświęcamy. Panie Jerzy, jeszcze kiedyś razem znowu zrobimy kolejny reportaż, nie dziś, kiedyś…..
Ekipa Historia Nieznana

Rzeź Woli to temat trudny i ciekawy choć nie często go sie porusza. Ale sa ludzie jacy starają się zachować te fakty w naszej pamięci. Dziś w miejscach mordu, miejscach zapomnianych masakr sa tablice lub nie ma najmniejszych śladów, my często je mijamy spiesząc się w codzienności życia.

Historia Nieznana – Zapomniana zaprasza na reportaż „Powstanie Warszawskie 44: „Dziecko Woli” Rzeź Woli przeżyłem wspomina Jerzy Janowski” To całościowy ponad godzinny reportaż gdzie razem wybraliśmy się na spacer po dzielnicy Woli, by opowiedzieć i wspomnieć los pewnych miejsc oraz ich bohaterską postawę. Naszym narratorem jest Jerzy Janowski mieszkaniec Woli który jako dzieko przeżył Rzeź Woli. Osoba już wiekowa, więc tym bardziej oddajmy głos wspomnieniom, jakie sie nieraz zaczynają już zacierać.

Zapraszamy, zatem Państwa do wspólnego spaceru razem z Panem Jerzym Janowskim naszym narratorem i Panem Markiem Klimczakiem wieloletnim przewodnikiem – wolontariuszem, po kilku ulicach, alejkach, parkach i zakątkach Warszawy, gdzie odkryjemy przed państwem kilka zacierających się już faktów dotyczących tego miasta i jego różnych rejonów

Czasem warto wyjść z domu i przejść się oddając zadumie, myśląc o tych, którzy oddali krew za nasz kraj, by był wolny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*