Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ostheer

Nazwa grupy:  Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ostheer 

Epoka: II wojna światowa, lata: 1940 – 1945.

Opis grupy: Grupa powstała jesienią 2009 roku. Zajmujemy się odtwarzaniem sylwetki żołnierza Wehrmachtu na frontach II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem frontu wschodniego. Skupiamy się na 62 Dywizji Piechoty, walczącej na południowym odcinku Ostfrontu (Krym, południowo – wschodnia Ukraina). Przywiązujemy szczególną uwagę do odwzorowania zwykłego piechura, potocznie zwanego Landser – zwykłego człowieka powołanego do wojska. Który często wbrew swojej woli był wysyłany na front, po odbyciu szkolenia. Poza klasycznymi inscenizacjami zajmujemy się także odtworzeniem codziennego życia w żołnierskim obozie na froncie m.in. w okopach czy stanowiskach bojowych. Realizujemy to poprzez przygotowywane przez nas dioramy, czyli improwizowane obozy, zbudowane i wyposażone w sprzęt z epoki. (Stoły, namioty, kuchnia, małe stanowisko dowodzenia ze sztabem oddziału, oraz urządzenia służące łączności, zaś w stanowiskach bojowych, stanowisko MG czy moździerza). Sporadycznie w zależności od potrzeb scenariusza wcielamy się również w oddziały niemieckiej policji pomocniczej, oddziały partyzanckie i wiele innych. Poza tym organizujemy pokazy umundurowania i wyposażenia i żywe lekcje historii. 

Teren działania:  Większość osób działających w GRH Ostheer pochodzi z woj. małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Operujemy na terenie całego kraju i Europy

Dane kontaktowe: strona internetowa: www.ostheer.pl

profil fb: www.facebook.com/GRHOstheer/

mail: [email protected]

Władze: Piotr Jastrząb

O nas: Obecnie grupa liczy 9 członków. Jeśli pragniesz wstąpić w nasze szeregi lub nawiązać współpracę, serdecznie zapraszamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*