Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie | Patronat medialny

Na rynku pojawiła się nowa książka – Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie, która została objęta naszym patronatem 

Katyń, żołnierze wyklęci, Smoleńsk… Nie sposób zgodzić się z powyższym cytatem wielkiego wizjonera. Macie przed sobą niesamowitą okazję poznać nowe spojrzenie na historię polityczną Polski młodego autora – Radosława Patlewicza. Wykonał on tytaniczną pracę, czego efektem jest dostępny tutaj tom I – przedstawiający kulisy powstania Polski aż po czasy rozbiorów.

Nie uważasz drogi czytelniku – że teraz, z perspektywy minionego czasu – historia, której uczyliśmy się w szkole była przedstawiana w sposób cukierkowy i wyidealizowany. Okazuje się, że coś było i jest nie tak – i Patlewicz, korzystając z ogólnodostępnych źródeł ukazuje inne, ciekawe – a przede wszystkim prawdziwe oblicze naszej genezy.

Książka pisana była z zamysłem podręcznika dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ale przecież również nasze pokolenie, karmione kłamstwami, może tu znaleźć odtrutkę na propagandę reżimu komunistycznego i demokratycznego. Ponadto, przez pokazanie niewygodnych i przemilczanych faktów, tej książki napewno MEN nie poleci nikomu. I to chyba najlepsza rekomendacja!

„Nareszcie! Jest zgrabna książka, którą śmiało polecić można (i stanowczo należy) każdemu, kto chce w parę godzin przyswoić historię Polski w jednej pigułce – wolną zarówno od demo-liberalnego załgania, jak i hurra-patriotycznej złudy. (…)

Po wielokroć znajdując się w prawdziwym kłopocie, wobec prostego pytania o konkretną lekturę, jaką podsunąłbym rodakowi, który chce wykonać przynajmniej pierwszy krok na drodze ewakuacyjnej z „matrixa” post-peerelowskiej polityki historycznej – miałem niezmiennie ten sam problem ze wskazaniem jednego tytułu na dobry początek. (…) Otóż niniejszym Patlewicz wybawia mnie z kłopotu.”

Książkę można nabyć w przedsprzedaży tutaj.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*