Most na rzece Delvin – Najstarszy most w Irlandii – część 1

Nasz portal objął patronatem medialnym nowy vlog na YT zajmujący się archeologią – „Archeologia Nie z Tej Ziemi”. Już dzisiaj zapraszamy na pierwszy odcinek, a niebawem będą kolejne. Poniżej znajdziecie kilka informacji i pierwszą część o najstarszym moście w Irlandii.

Lubisz historię, prehistorię, archeologię, turystykę historyczną, megalitomanię, poznawać nowe miejsca i dowiadywać się nowych, ciekawych rzeczy? To dobrze, że trafiłeś na mnie bo mam coś interesującego dla Ciebie – Drogi Widzu.

Zapoznaj się z prehistorią i historią Irlandii. Zapraszam na nowy cykl dokumentalny pt. „Archeologia Nie Z tej Ziemi – Irlandia”. Po raz pierwszy na ekranach polskich odbiorników, okiem archeologa i emigranta spojrzenie na starożytną Zieloną Wyspę. Nie jestem z tej ziemi ale jestem na tej ziemi.

Archeologia, eksploracja, podróż, historia, nauka oraz mitologia. 

Powoli acz skutecznie starożytna Irlandia odkrywa przed Wami swoje tajemnice.

Eksploracja średniowiecznego mostu na granicy Co. Dublin i Co.Meath. Historia mostów, elementy konstrukcji oraz znaleziska luźne. Dowiecie się na jakiej podstawie wydatować średniowieczny most w Irlandii oraz czy most może spełniać funkcje obronne. Konstrukcja, która pozwala na pokonanie przeszkody wodnej lub lądowej w całej okazałości.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*