Odkryto podziemną kryptę w pobliżu jednego z angielskich kościołów

W pobliżu kościoła w angielskim Derbyshire odkryto grób, wewnątrz którego znaleziono szczątki sześciu osób. Jedną z pochowanych w krypcie osób ma być angielska pisarka Frances Jacson.

W kościele św. Piotra w Somersal Herbert w hrabstwie Derbyshire natrafiono na podziemny grób. Został on odnaleziony przez pracownika świątyni, Cliffa Ewinga, gdy ten miał wyrównać teren wokół świątyni. Znajdowało sie tam nienaturalne wzniesienie – jak się okazało, warstwą ziemi przysypano niegdyś ceglany mur, który był jednym z elementów podziemnej krypty.

Wewnątrz odkrytego grobu odnaleziono szczątki sześciu osób – jedną z tych osób było niemowlę. Ponadto jedną z osób pochowanych w krypcie miała być angielska pisarka Frances Jacson. Frances Margaretta Jacson urodziła się 13 października 1754 roku w miejscowości Bebington w hrabstwie Cheshire, a zmarła 17 czerwca 1842 roku właśnie w Somersal Herbert. Jacson pisała nowele, a jej najważniejszymi dziełami są „Plain Sense”, „Disobedience”, „Isabella” i „Every Day Christianity”.

Źródło: itv.com

Hubert Nowak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*