Powstanie Warszawskie PRAGA 44 Lekki zarys historyczny lata 44

Portal „Historykon.pl” zaprasza na pierwszy film z cyklu Historia Nieznana – Zapomniana.

Filmy będą dotyczyły działań wojennych w Warszawie okolicach Warszawy, Warszawskiej Pragi (wyjątkowo zapomniany epizod Powstania Warszawskiego) i nie tylko.

Pokażemy miejsca zaniedbane i zapomniane, ale znajdujące się obok nas. Ten lekki zarys historyczny pozwoli lepiej zrozumieć reportaże „Zapomniany Cmentarz” oraz „10 Obóz NKWD”.

Program prowadzi Pan Marek Klimczak od września 2004 r. przewodnik po Muzeum Powstania Warszawskiego. Pan Marek pamięta czasy powstania, jest członkiem Związku Więźniów Politycznych okresu Stalinowskiego i jak wspomnieliśmy jest jednym z pierwszych przewodników po Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego ogromna wiedza na temat II Wojny Światowej wpłynęła znacząco na poziom przewodników muzeum.

Zapraszamy na spacer śladami historii….

Wyjątkowe podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli, pomagają lub zechcą pomóc w realizacji tej pasji, jaką jest zatrzymanie w kadrze historii, jaka przemija.

W programie wykorzystano fragment utworu „Warszawski Krzyż Powstańczy ” zespołu TZN XENNA, dziękujemy ZYGZAK…

Prowadzenie i Narracja – Marek Klimczak, człowiek z wiedzą, doświadczeniem i przeżyciami, który postanowił podzielić się tym wszystkim z Wami.
Produkcja – Studio Duży Zły Człowiek
Montaż – Studio Duży Zły Człowiek
Reżyseria – Studio Duży Zły Człowiek
Scenariusz – Historia, Doświadczenie, Wiedza, Fakty, samo życie…

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*