W Turcji znaleziono komory grobowe, a w nich liczne skarby

W izmirskiej prowincji  znaleziono antyczne komory grobowe, zawierające kości i różne artefakty należące do szlacheckiej rodziny.

Komory grobowe odkryto podczas wykopalisk w starożytnym mieście Metropolis w okręgu Torbalı, około 40 km na południowy wschód od Izmiru. Odkrycie to po raz pierwszy ukazuje masowe pochówki znalezione w starożytnym mieście. Archeolodzy odkryli również brązowe lustra, łyżki, szklane i ceramiczne butelki i lampy wewnątrz grobów. Lampy zostały pochowane wraz ze zmarłym, aby oświetlić mu drogę w zaświatach. Profesor Serdar Aybek, kierownik wykopalisk, powiedział, że pochówki dostarczają ważnych wskazówek na temat praktyk kulturowych i społecznych ludzi żyjących w Metropolis. Miasto odgrywało kluczową rolę w działalności handlowej w tym regionie.

Wykopaliska prowadzone we współpracy z Fundacją Sabancı zostały ukończone, rzucając światło na tajemnice dotyczące życia, handlu i praktyk społecznych w Metropolis. Ponad 11 000 artefaktów zostało wykopanych ze starożytnego miasta podczas wykopalisk. Historia Metropolis sięga okresu neolitu. Miasto było gospodarzem wielu cywilizacji, w tym imperiów hetyckich, hellenistycznych, rzymskich, bizantyjskich i osmańskich.

Źródło: dailysabah

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*