Warszawiaku, poznaj swoją fotoikonę!

Finisaż wystawy Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie/Głosowanie

19-22 lutego 2015, Dom Spotkań z Historią

Finisaż interaktywnej wystawy Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie/Głosowanie … pokazywanej w DSH od 25 listopada 2014. Ekspozycja, która prezentuje sto czterdzieści lat historii Polski na 42 zdjęciach, została poddana ocenie publiczności. Twórcy ekspozycji zaprosili widzów do głosowania na zdjęcie, które uważają za najważniejsze.

Jakie wyboru dokonała warszawska publiczność? Jakich zdjęć-ikon zabrakło na wystawie? Czy dzięki głosom publiczności i specjalistów zweryfikujemy dotychczasowy wybór? ─ dowiemy się w najbliższy czwartek! Finisaż Fotoikon… to także szansa na spotkanie z wybitnymi fotografami oraz udział w ekscytującej, fotograficznej grze miejskiej „Złap ostrość!”

Program wydarzeń:

19.02.15 (czw.), 18:00 – Warszawiaku, poznaj swoją fotoikonę!

Spotkanie podsumowujące wyniki głosowania na najważniejsze zdjęcie z wystawy. Które zdjęcie zdobyło najwięcej głosów? Co mówią wyniki głosowania o polskiej fotografii i Polakach? Jakich zdjęć zabrakło na wystawie? Goście: Bogna Kietlińska (socjolożka), Adam Mazur (historyk i krytyk sztuki), Paweł Szypulski (artysta wizualny) oraz Joanna Kinowska (kuratorka).

21.02.15 (sob.), 12:00-16:00 Złap ostrość! Fotograficzna gra miejska.

Gra zainspirowana zdjęciami prezentowanymi na wystawie Fotoikony w Polsce…Okazja, aby wybrać się na niezapomnianą wycieczkę polskim samochodem dostawczym Nysa, zwiedzić Muzeum PRL, naświetlić samodzielnie kliszę w prawdziwej ciemni fotograficznej oraz skonsultować z fotoedytorem własne zdjęcia. Liczy się refleks, spostrzegawczość, dobra pamięć i umiejętność strategicznego myślenia. Wiek nie gra roli. Zapisy indywidualne lub drużynowe (max 5 osób) na [email protected]

22.02.15 (niedz.),14:00 – Finisaż Fotoikon

Spotkania z wybitnymi polskimi fotografami, autorami zdjęć i rozmowa na temat polskich fotoikon. Które ze zdjęć z zaprezentowanych na wystawie jest dla nich prawdziwą fotoikoną? 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*