Wielkie kłamstwa Ameryki | Patronat medialny

Wielkie kłamstwa Ameryki 

Tłumienie niewygodnej prawdy historii

wielkie-klamstwa-ameryki-tlumienie-niewygodnej-prawdy-historii-b-iext26697892częściowo dokumentalny thriller, częściowo narodowa tragedia – ukazuje potężną, kierowaną z Moskwy penetrację najbardziej szanowanych amerykańskich władz, rysując nie tylko znaną nam walkę między komunizmem a wolnym światem, ale także niejawną wojnę między tymi, którzy pragnęli ukryć prawdę i tymi, którzy próbowali ujawnić sieć coraz bardziej oficjalnie głoszonych kłamstw.


Książka o utraconej historii kraju, kronika, w której z jednej strony stoją Franklin Delano Roosevelt, Harry Truman, Dwight David Eisenhower i inne amerykańskie ikony, razem kryjąc komunistyczne spiski przed drugą stroną: śledczymi, uciekinierami czy politykami (w tym senatorem Josephem McCarthym), próbującymi powiedzieć prawdę amerykańskiemu narodowi.

Wielkie kłamstwa Ameryki roztrzaskuje na kawałki dotychczas głoszoną historię okresu, który zaczyna się od pierwszej inauguracji FDR, gdy rzekomo miały powrócić „szczęśliwe dni”,  a kończy z chwilą, gdy „wygrywamy” zimną wojnę. To właśnie wśród ruin tej epoki Diana West skupia się na latach II wojny i zimnej wojny, gdy Ameryka zawarła pakt z diabłem, wyrzekając się swoich zasad w zamian za kilka Wielkich Kłamstw, utrzymanie których wkrótce stało się podstawą instynktu samozachowawczego przywódców. Sprawa ukrywania prawdy o Katyniu jest jednych z przykładów „Wielkich kłamstw” tej książki.

Wiele wyjaśnia. Daję Wielkim kłamstwom Ameryki pięć gwiazdek tylko dlatego, że nie przewidziano sześciu”.

 John Dietrich, były pracownik Defense Intelligence Agency i autor The Morgenthau Plan: Soviet Influence on American Postwar Policy.

Od czasu do czasu zdarza się coś takiego, co całą konstrukcję ustalonych opinii stawia na głowie, rozbija opowieści od dawna uważane za pewnik, niszczy uprzedzenia i oczyszcza teren dla nowego zrozumienia. Najnowsza książka Diany West Wielkie kłamstwa Ameryki jest takim właśnie wydarzeniem”.

Henrik Raeder Clausen, Europe News

 „Ta książka to mająca siłę wybuchu, od dawna potrzebna odpowiedź na dworskie historie,  w których wciąż zaciemnia się główne fakty o naszej toczonej za kulisami wojnie z Moskwą. Lektura obowiązkowa dla poważnie zainteresowanych sprawami bezpieczeństwa i zimnowojennymi oszustwami, tak krajowymi jak zagranicznymi”.

M. Stanton Evans, autor Stalin’s Secret Agents i Blacklisted by History: The Untold Story of Senator Joe McCarthy and His Fight Against America’s Enemies


DIANA WEST jest autorką The Death of the Grown-Up i współautorką Shariah: The Threat to America. Jej eseje pojawiały się w licznych publikacjach, a jej cotygodniowy felieton ukazuje się w wielu gazetach, rozprowadzany przez Universal Uclick. Jest waszyngtońską korespondentką „Dispatch International” i prowadzi blog pod adresem dianawest.net.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*