26 czerwca w Trzcińsku Zdroju n/d Szczecina odbędzie się druga edycja WMFC: The New Era. Znamy już kartę główną i nazwiska walczących!

Znamy już kartę głowną!

Gala składa się z dwóch kart: podstawowej w której zestawieni są zawodnicy z niskim rankingiem lub dopiero rozpoczynający zbieranie punktów oraz głównej: tam zestawieni są zawodnicy z dużym doświadczeniem oraz wysoką klasyfikacją.

Karta główna w tym roku składa się wysokorankingowych zawodników w skali światowej oraz niezwykle dobrze rokujących pretendentów do tego miana. Wśród nich są medaliści mistrzostw świata federacji HMB Bitwa Narodów oraz medaliści wyzwań WMFC takich jak Donjon Cup.

Walki w karcie głównej trwają 3min i składają się z trzech rund, między którymi jest półtoraminutowa przerwa.

Ważenie zawodników z karty podstawowej odbędzie się o godzinie 14,00 za same walki rozpoczną się o 15

Ważenie zawodników karty głównej rozpocznie się o 17 zaś walki o 18

Już nie długo podamy like to live steama!

Chcecie poznać bliżej zawodników i ich nastawienie do walki? Zapraszamy do wysłuchania serii wywiadów:

WMFC – czyli World Medieval Fighting Championship, jest to federacja sportowych walk rycerskich w kategorii profight. Są to pełno kontaktowe walki rycerskie w formie pojedynków z użyciem broni jednoręcznej oraz tarczy lub w broni drzewcowej. Zawodnicy podzieleni są na 4 kategorie wagowe do 75kg, do 85kg, do 95kg oraz 95+. Zawodniczki podzielone są na kategorie do 70kg oraz 70kg+. Gale WMFC mają charakter międzynarodowy i organizowane są na całym świecie m.i. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanach zjednoczonych, Argentynie, Czechach oraz od nie dawna w Polsce.

Jakie są zasady?

Na wzór gal sportów walki, wygrywa zawodnik z największą ilością zdobytych punktów w każdej rundzie, których są 3. Ich czas 2 lub 3 min zależy od rankingu zawodników. Walki są sędziowane przez certyfikowanych sędziów. Naliczane są uderzenie tarczą, bronią, rzuty oraz mocne kopnięcia. Zasady szczegółowo określają także parametry uzbrojenia oraz broni zawodników.

Bilans walk ma wpływ na wysokość miejsca w rankingu międzynarodowym i decyduje o możliwości walki o pas danej kategorii wagowej

Kim są zawodnicy sportowych walk rycerskich?

Najczęściej są to osoby już powiązane ze sportem: fitness trenerzy, zawodnicy mma, judo, boksu, grablingu, kettelbell lub bjj. Są to także osoby zafascynowane sportem i historia które przygode ze sportem zawodowym zaczynają w ten niezwykły sposób.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*