Aktorzy opowiadają o PRL

W poniedziałek 30 czerwca o godz. 17:00 Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” zaprasza na spotkanie z cyklu „Aktorzy opowiadają o PRL”, w ramach którego znani aktorzy teatralni i filmowi opowiadają o początkach swojej kariery oraz życiu codziennym ludzi teatru, kina i telewizji w Polsce Ludowej.

Gościem specjalnym czerwcowego spotkania będzie Sylwester Maciejewski. Urodził się w 1955 r. w Żyrardowie. W 1978 r. ukończył studia  w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i został zaangażowany do stołecznego Teatru Komedia w Warszawie, z którym związany był do 1987 r. Jego debiutem filmowym była epizodyczna rola więźnia na Pawiaku w filmie telewizyjnym o Januszu Kusocińskim „Ostatnie okrążenie”.

„Może jestem po prostu stworzony do aktorstwa. (…) Czuję niezwykłą satysfakcję, gdy wychodzę na scenę, a publiczność mnie kupuje” mówił w wywiadzie. Często obsadzany był w rolach charakterystycznych, wyrazistych postaci drugoplanowych. Zagrał między innymi w filmach „Rozmowy kontrolowane”, „Krótki film o zabijaniu” i „Skazany na bluesa” oraz serialach „Dom” i „Alternatywy 4″. Od kilku lat występuje w serialu „Ranczo” – rola Macieja Sulejuka przyniosła mu popularność i wielką sympatię widzów.

 

Za ipn.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*