Archeolodzy z UR dokonali odkrycia, które zmienia historię ziem polskich

Archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego dokonali odkrycia wielkiego grodziska kultury scytyjskiej. Będzie to przyczynkiem do koniecznej zmiany map historycznych i „innego spojrzenia na historię ziem polskich”.

Archeolodzy z UR twierdzą, że „trzeba będzie zmienić mapy historyczne i inaczej spojrzeć na historię ziem polskich”. W najbliższą środę ma odbyć się konferencja, na której zostaną podane szczegóły. Póki co wiadomo, że odkryto wiele zabytków, w tym broń, naczynia ceramiczne i ozdoby. „Zidentyfikowano również miejsce kultu, czyli tzw. zolnik” – powiedział prof. Sylwester Czopek z Instytutu Archeologii UR – „ponadto zidentyfikowaliśmy tzw. zespół osadniczy (aglomerację) złożony z kilkudziesięciu dużych osad i punktów osadniczych”. Odkrycie przesunęło granice obecności Scytów w dorzecze Wisły.

Źródło: nowiny24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Agnieszka Popiak

6 komentarzy

 1. Mikołaj Małkiewicz

  UR przez chwilę pomyślałem że chodzi o Sumeryjskie miasto 😉

 2. Jendak Turbo Slowianie od Poczatku mieli racje. Teraz rzekomi nakowcy i historcy i trolle internetowe ktore atakuja turbo slowian sa debilami. Prawda wychodzi na jaw powoli ale wychodzi Historia Polski jest solidnie Zaklamana. Polecam czytac stare Kroniki Polskie i zagraniczne ktore potwierdzaja Storozytnosc Polski Zwana w roznych okresach Scytia Europejska, Sarmacja ,Lechia czy Lechistanem w pozniejszych okresach nazywane przez Bizancjum Sclavenami lub Venedami.

  • Raczy Pan żartować, Avisto…
   Nikt z „rzekomych” naukowców nie zaprzecza, że Scytowie się pojawili na naszych ziemiach, jakkolwiek nie do końca jednoznaczną jest ta nazwa. Z chęcią poznam zapowiedziane „szczegóły”, ale choćby 10 osad scytyjskich znaleziono, utożsamianie Scytii lub Sarmacji z Polską będzie wciąż tak samo niedorzeczne.

   • Kuba Kodymowski

    niedorzeczny jesteś TY Panie Knur,trochę poczytaj mość, o genetyce,wtedy utożsamianie Scytii lub Sarmacji z Polską stanie się logiczne.

  • Dominik Wrzos

   Spoko spoko turbo Słowianie od Początku mają nierówno pod sufitem. Scytowie „penetrowali” terytorium obecnej polski i ten artykuł jest mocno przesadzony o WIELKIEJ tak zwanej ZMIANIE terytorium Polski. Ja na to patrze tak: historia lubi się powtarzać i legenda o Panu Szlachcicu co na niego muszą zapie**ć chłopi bo on jest Sarmatą- i na legalu może być idiotą – to jest to samo co: EJ słuchajcie! Tak naprawdę to my jesteśmy potomkami wielkiej Lechii i chodźmy czcić pochyłą brzozę i „czuć” aurę „dziurawego” dębu [ If you know what I mean 😉 ]- bo to jest fajniejsze od tradycji i historii z przed ostatnich 100 lat które najbardziej ukształtowały naszą rzeczywistość i mentalność – i to one bezwzględnie decydują o obecnej naszej sytuacji i dają bezcenne rady jak kształtować przyszłość.

 3. Starożytna Polska ma tyle wspólnego z prawdą historyczną co historie aryjskie udowadniane przez Ahnenerbe. Ale polskich hitlerowców coraz więcej dookoła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*