„Badania architektoniczne – historia i perspektywy rozwoju” – międzynarodowa konferencja

Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje w dniach 19-21 września 2013 r. międzynarodową konferencję „Badania architektoniczne – historia i perspektywy rozwoju”.

Podjęcie tego tematu jest wyrazem troski o losy zabytków architektury i budownictwa w czasach, w których dyskurs konserwatorski zdominowały rozważania o społecznych, politycznych i gospodarczych funkcjach dziedzictwa.

W programie konferencji, zaplanowanej w pięciu sekcjach, przewiduje się przedstawienie przez zaproszonych referentów: genezy i rozwoju badań na historycznych przykładach, metody i formy dokumentacji wyników współcześnie prowadzonych badań, wkład interdyscyplinarnych metod wspomagających, wykorzystanie wyników badań architektonicznych w działalności naukowej i praktyce architektoniczno-konserwatorskiej oraz akademickie kształcenie w zakresie badań architektonicznych w kraju i zagranicą. Celem konferencji będzie podsumowanie wiedzy o stosowanych metodach, ich praktykowaniu w przedsięwzięciach konserwatorskich, jak również pytanie o perspektywy badań architektonicznych w kontekście nowych możliwości technologicznych.

Szczegółowy program konferencji oraz więcej informacji na stronach: http://dziedzictwo.umk.pl/ oraz http://www.knsk.umk.pl/

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/276585529152250/

Celina Łozowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*