„Było… nie minęło” i nie minie…

Premierowe odcinki programu Adama Sikorskiego „Było… nie minęło. Kronika zwiadowców historii”, oglądane przez tysiące miłośników historii przestały być nagle nadawane na antenach TVP Historia i TVP 3.

Powód? Trudny do określenia, ponieważ poprzez kontakt mailowy trudno było się czegokolwiek dowiedzieć, a informacja o numerach TVP odsyłała do automatycznej sekretarki. Tak właśnie potraktowano widzów i pasjonatów historii. Premierowe odcinki programu przestały być nadawane i żadnej informacji z Telewizji.

DSC08285Choć Adam Sikorski ze swoją ekipą uczestniczył w bardzo wielu badaniach poświęconych odkrywaniu historii, których nie sposób wymienić, chociażby ze względu na ich ogrom, Telewizja Polska w pewnym momencie zrobiła „cięcie” i nadawano tylko archiwalne odcinki audycji. Nie poszło jednak tak łatwo, ponieważ istnieje jeszcze Internet i całkiem spora grupa zdeterminowanych widzów, którzy potrafią upomnieć się o swoje prawa! Skrzynki mailowe TVP odebrały tyle e-maili, że nad tematem trudno było przejść do porządku dziennego. Tak więc program w swojej najlepszej formie badawczo – poszukiwawczej wraca na antenę TVP Historia. Najprawdopodobniej już w kwietniu będzie można obejrzeć premierowe odcinki.

Co będzie dalej? Zapewne mnóstwo tajemnic do odkrycia, setki godzin poszukiwań, wędrówek i rozmów, a może nawet miejsce na innych programach z „rodziny” TVP. Sezon się zbliża, pogoda zaczyna sprzyjać badaniom terenowym. Z niecierpliwością oczekujemy więc ekipy „Było… nie minęło” w akcji, czyli Adama Sikorskiego, Roberta Kmiecia, Tomasza Smyka i Andrzeja Jarskiego.

Na temat „Było… nie minęło” na antenie Radia Fama Wołomin: https://radiofama.com.pl/publicystyka/stowarzyszenie-wizna-1939-14032017

Marcin Sochoń

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*